Zinedine Zidane ka vlerësuar qëndresën e skuadrës së tij përpara mbrëmjes së të mërkurës Ndeshja e dytë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve në Chelsea.

Real Madrid po kërkojnë të arrijnë në finalen e tyre të pestë të Ligës së Kampionëve Zidane si trajner, me barazimin ekuilibruar imët në 1-1 përpara ndeshjes së dytë në Ura Stamford.

“Ju duhet t’i hiqni kapelën kësaj skuadre,” tha ai në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes të Martën.

“Sa herë që ka vështirësi, ata përgjigjen.

“Ata janë më të mirët. Ne jemi aty ku duam të jemi dhe është e merituar.”

Ai beson se ata janë në formën e duhur për të arritur në finale, dhe i inkurajoi ata që të shprehen me top.

“Të gjithë këtu janë gati,” tha ai.

“Ne do të japim gjithçka në këtë gjysmë finale të Ligës së Kampionëve, një lojë që nuk vjen çdo ditë.

“Formacioni nuk ndryshon asgjë. Ne jemi të sigurt se do të duhet të vuajmë.

“Ajo që ka rëndësi për mua është ajo që bëjmë me topin”.

Ai mbeti mendjelehtë nëse Sergio Ramos do të ishte e përshtatshme për të filluar ndeshjen.

“Nesër do të shihni nëse [Ramos] luan “, tha ai.

“Unë nuk jam duke shkuar për të thënë.

Nëse ai është këtu është sepse është mirë, dhe kjo është gjëja më e rëndësishme për ne, të kemi udhëheqësin dhe kapitenin tonë.

“Ne nuk do të rrezikojmë asgjë, nëse ai është këtu është sepse mund të luajë”.

Ai vazhdoi duke shtuar atë Eden Hazard mund të luante një rol vendimtar në barazimin.

“Shtë një moment i mirë për [Eden] Rrezik, “tha ai.

“Jam i sigurt që ai do të na ndihmojë.

“Ai do të sjellë cilësinë e tij për ne.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu