Chris Wilder shpjegoi pse ishte i lumtur me atë se si Sheffield United performoi në humbjen e tyre ndaj Manchester United.

Skuadra e Wilder mori epërsinë kundër vizitorëve të tyre të profilit të lartë, por përfundimisht humbi 3-2 kur u takuan të enjten mbrëma.

Ajo largohet Sheffield United mbërthyer në një pikë dhe në fund të tabelës së Premier League. Sidoqoftë, menaxheri i tyre mori mjaft pozitive nga shfaqja e tyre kundër një klubi më të fuqishëm.

“Unë jam i kënaqur me mënyrën e shfaqjes,” i tha Wilder BBC Sport. “Unë nuk isha natën e së dielës [against Southampton], Nuk më pëlqeu ajo që pashë atëherë.

“Mendoj se kushdo që na ka shikuar do të thoshte se kemi qenë konkurrues, por kjo nuk mjafton. Sonte kishte të bënte me një performancë nëse jam i sinqertë, na duhej një nga lojtarët dhe bëmë disa pyetje nga disa lojtarë të klasit botëror.

“Manchester United është një klub portreti global i futbollit, një nga tre më të mirët në botë. Ekziston një hendek i madh mes nesh dhe ne duhet të përpiqemi ta kapërcejmë atë duke dhënë një performancë të cilën unë ndjeva se e bëmë.

“Ne jemi pak të zhgënjyer me mënyrën e disa golave, por lojtarët e mi kishin një lëvizje të mirë.

“Unë doja që ekipi im të ishte agresiv dhe të kishte një qëllim në lidhje me lojën tonë dhe mendoj se e bëmë. Ne duhet të ishim trima kur u angazhuam për shtypin dhe ishim.

“Ne patëm një lojë fantastike kundër tyre vitin e kaluar, ku ishte 3-3. Ne treguam shumë karakter. Doja të shihja një shfaqje dhe e pashë atë dhe do të fle mirë sonte. ”

Wilder nuk shqetësohet për punën

Nëse këto rezultate të këqija vazhdojnë, Sheffield United mund të duhet të marrë një vendim të vështirë për të ardhmen e Wilder.

Slaven Bilic u bë menaxheri i parë i Premier League që humbi punën e tij më parë këtë javë, dhe së shpejti mund të bëhen pyetje nga Wilder.

Shefi i Blades, megjithatë, nuk mendon se e ardhmja e tij duhet të vihet në dyshim – megjithëse ai e pranon se do të ketë pyetje.

“Unë gjithsesi jam një menaxher falas, nuk shqetësohem për atë që nuk mund ta kontrolloj”, tha ai. “Nuk shqetësohem për punën time. Vazhdoj të hyj në punë dhe ta bëj me sa kam mundësi.

“Ekziston një hendek i madh, njerëzit nuk e kuptojnë se për çfarë flet Sheffield United kur flasin për të ardhmen e njerëzve. Unë kam qenë në lojë mjaft gjatë për të ditur se kjo pyetje do të bëhet.

“Ka një histori për çdo klub dhe ne e pranojmë atë.”

LEXO MË SHUMË: Solskjaer vë në pikëpyetje ndryshimin midis Man Utd në shtëpi dhe formës jashtë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu