Cristiano Ronaldo ka hedhur poshtë imazhet e tij duke hedhur shiritin e kapitenit poshtë me neveri ndërsa luante për të Portugalia kundër Serbisë.

Sulmuesi i Juventusit hodhi shiritin e tij në dysheme me zemërim pasi Portugalia u mohuan një fitues i vonë në Beograd.

Ronaldo dukej se e kishte shtrydhur topin mbi linjë nga koha Stefan Mitrovic u kthye për të pastruar, por qëllimi nuk u dha. Do të ishte fituesi, me kualifikuesin e Kupës së Botës të kyçur në 2-2.

“Të jesh kapiten i ekipit kombëtar portugez është një nga nderimet dhe privilegjet më të mëdha të jetës sime,” Ronaldo ka shkruar në Instagram.

“Unë jap dhe do të jap gjithmonë më të mirën për vendin tim – kjo nuk do të ndryshojë kurrë.

“Por ka periudha të vështira për t’u përballuar, veçanërisht kur ndihemi sikur një komb i tërë po dëmtohet.

“Merrni kokat tuaja dhe vazhdoni me sfidën tjetër tani! Ejani në Portugali!”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu