Raportet pretendojnë se Crystal Palace mund të konsiderojë shitjen e Patrick van Aanholt gjatë afatit kalimtar të janarit sesa të rrezikojë ta humbasë atë për asgjë.

30-vjeçari ka qenë me Eagles që nga janari 2017 dhe bëri 121 paraqitje në të gjitha garat. Sidoqoftë, ai do të bjerë nga kontrata në verë dhe tashmë është i lirë të flasë me klube të huaja.

Mbështetur 12 herë nga Hollanda, mbrojtësi i majtë ka qenë një lojtar i besueshëm për Palace. Por shfaqja e 21-vjeçarit Tyrick Mitchell ka hedhur dyshime për të ardhmen e tij.

Londinezi i ri ka bërë përshtypje gjatë dy startimeve të tij të fundit, me van Aanholt në stol. Dielli po sugjerojnë që shefi Roy Hodgson tani do të kërkojë të holla për ish-njeriun e Sunderland.

Duket e mundshme që Mitchell do të vazhdojë në pozicionin e tij aktual, që do të thotë vetëm një rol periferik për veteranin shumë të udhëtuar.

Van Aanholt ishte në libra në Chelsea për pesë vjet, por rrallë luante për Blues. Ai shkoi në huazim te Coventry, Newcastle, Leicester, Wigan dhe Vitesse para se të mbërrinte në Sunderland.

Ai ka qenë një mbrojtës i besueshëm ndërsa ka shënuar edhe 14 gola për londinezët e jugut. Hodgson thuhet se është i etur për të forcuar këtë muaj dhe kështu që një tarifë për Van Aanholt nuk do të shkojë keq.

Jairo Riedewald gjithashtu mund të luajë në anën e majtë të mbrojtjes dhe kështu menaxheri veteran ka shumë mundësi.

Peshk më i madh për t’u skuqur

Edhe pse e ardhmja e van Aanholt është një çështje e ngutshme, saga përreth Wilfried Zaha e bën xhuxh në krahasim. E ardhmja e sulmuesit të Bregut të Fildishtë është temë e shumë kolonave në çdo dritare transferimi.

Ai ka qenë i lidhur me shumë klube të mëdha, por Palace gjithmonë ka arritur t’i mbajë larg. Jo gjithmonë ka qëndruar mirë me lojtarin, i cili favorizon një lëvizje në një klub më të madh.

Dhe tani një nga më të mëdhenjtë në Evropë mund të jetë gati të hedhë kapelën e tyre në ring. Paris Saint-Germain duket në pol për nënshkrimin e tij me Mauricio Pochettino në krye.

Ish-shefi i Tottenham u prezantua si menaxheri i ri i klubit më 2 janar. Argjentinasi është një admirues i njohur i sprovës 28-vjeçare, i cili ka shënuar tetë gola këtë term.

Hodgson shfaqet pa u shqetësuar nga thashethemet por e kupton pse ai është i kërkuar.

“Ka pasur kaq shumë spekulime në lidhje me Wilf gjatë viteve që unë kam tendencë t’i lë këto shqetësime të zhduken, siç bëjnë shpesh,” tha ai para ndeshjes së Sheffield United.

“Wilf është mirë dhe nuk më habit që ka klube atje që dëshirojnë ta nënshkruajnë atë, por shumë gjëra duhet të vendosen para se një lojtar të largohet nga një klub.”

LEXO MË SHUMË: Syri i Milanit saha

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu