Mesfushori i Chelsea Danny Drinkwater besohet të ketë rënë dakord të bashkohet me skuadrën turke Kasimpasa si huazim deri në fund të sezonit.

Një nënshkrim prej 35 milion £ përsëri në 2017, Drinkwater nuk ka luajtur për Chelsea që nga Community Shield 2018/19 dhe nuk ka arritur të bëjë përshtypje gjatë huazimeve me Burnley dhe Aston Villa.

Danny Drinkwater
Masa e Chelsea e Drinkwater ishte një katastrofë | Michael Regan / Getty Images

Chelsea nuk ishin në gjendje të gjenin askënd për të nënshkruar Drinkwater gjatë verës, duke e lënë 30-vjeçarin të mbërthyer në rezerva. Stoku i tij mori një goditje tjetër kur ai kokat e grira me mesfushorin 16-vjeçar të Tottenhamit Alfie Devine dhe u përjashtua për shkak të një përleshje.

Blutë pritet të përqendrohen në shkarkimin e lojtarëve në afatin kalimtar të janarit, dhe çuditërisht, Drinkwater është afër krye të listës.

Sipas beIN Sport Turqi, një hua gjashtëmujore për Kasimpasa tashmë është rënë dakord.

Ky raport më vonë u përsërit nga Daily Mail, të cilët akoma nuk i përkushtohen idesë së një marrëveshjeje të bërë. Në vend të kësaj, besimi është se Chelsea po bën presion për të kryer marrëveshjen dhe Drinkwater është ende duke shqyrtuar mundësitë e tij.

Danny Drinkwater
Drinkwater ka qenë duke u bërë tituj për arsye të gabuara | Justin Setterfield / Getty Images

Chelsea e di se ka të ngjarë të bëjë një humbje të madhe në Drinkwater, por shpresa është se ata të paktën mund të rimarrin disa nga investimet e tyre prej 35 milion £ para se kontrata e tij të skadojë në 18 muaj.

Duke thënë të gjitha këto, QëllimiNizaar Kinsella ka hedhur poshtë idenë e një dalje të afërt për Drinkwater, duke këmbëngulur që i dëbuari i Chelsea që ka më shumë gjasa të largohet është braziliani Lucas Piazon.

Anësori 26-vjeçar është lojtari më i gjatë në Chelsea, pasi është bashkuar me klubin në 2012, por ai ka qenë në huazim shtatë herë. Magjia e tij më e fundit ka qenë me ekipin portugez Rio Ave, por kjo marrëveshje kuptohet që është përfunduar gjashtë muaj më herët.

Piazon ka gjashtë muaj të mbetur në kontratën e tij, dhe ndërsa Chelsea ka mundësinë ta zgjasë atë me një vit tjetër, ata pritet ta shkarkojnë atë përgjithmonë këtë muaj. Tuttomercatoweb emërtoni Bordeaux, Norwich City dhe Stoke City si tre pretendentët kryesorë.

Belenenses SAD v Rio Ave FC - Liga NOS
Piazon është i dëshpëruar të largohet përgjithmonë | Gualter Fatia / Getty Images

Mbrojtësi i majtë Baba Rahman është gjithashtu në bisedime për huazimin e tij gjashtë-mujor me dy klube jashtë shtetit, me Chelsea me shpresë për të parë ganezët të provojnë aftësinë e tij përpara një dalje të përhershme të verës.

26-vjeçari menaxhoi vetëm tre paraqitje për të moshuarit sezonin e kaluar në huazim me Mallorca, ku ai pësoi një dëmtim të keqe në gju në fillim të fushatës i cili e ka munduar atë që nga ajo kohë.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqeni atëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu