Gjigandët turq u është dashur të presin për një periudhë karantine që do të merret, por ata presin që një marrëveshje të finalizohet për gjermanin të martën

Fenerbahçe kanë caktuar një datë për Mesut Ozil për të përfunduar lëvizjen e tij nga Arsenali, me presidentin e klubit Ali Koc që pret që dokumentet përkatëse të nënshkruhen të Martën.

Fituesi i Kupës së Botës udhëtoi në Turqi fundjavën e kaluar siç kërkon ai afro një sagë që zgjat rreth të ardhmes së tij.

Fener ka arritur një marrëveshje për 32-vjeçarin, i cili ka qenë i ngrirë në Emirates Stadium nga Mikel Arteta, por nuk kanë qenë në gjendje të vulosin atë marrëveshje.

Ozil është dashur të marrë një periudhë karantine pas largimit Anglia, siç diktohet nga protokollet e koronavirusit, që do të thotë se ai është parandaluar nga lidhja me punëdhënësit e rinj.

Një fund është në sy për të gjithë të interesuarit, megjithatë, me Koc të bindur se një transferim i profilit të lartë do të përfundojë në disa ditë pasi të shmangte interesin rival për playmaker-in gjerman.

Ai ka thënë në Takimi i Këshillit të Bordit të Fener: “Klubet e tjera kërkonin [him] por zemra e Mesut Ozil ishte në duart tona.

“Mesut nuk ka lëndime. Sipas legjislacionit në Angli, ai trajnoi me ekipin e parë, megjithëse nuk ishte në listë.

“Kishte një periudhë karantine. Pas kësaj, nënshkrimet do të bëhen.

“Ne jemi duke pritur për seancën e parë stërvitore të Mesut Ozil nesër [Sunday] natën Ne nuk do të vendosim kur ta luajmë atë, trajneri do të vendosë.

“Sidoqoftë, kur fola me trajnerin e tij të vjetër, ai tha” duhen tre deri në katër javë “. Ndoshta pas dy javësh ai do të fillojë të luajë lojëra ngadalë. Shpresoj te mos gaboj.

“Nëse gjithçka shkon mirë, ne jemi duke planifikuar ditën e nënshkrimit të Martën.”

Koc shtoi luftën e kaluar nga Ozil në fund të kohës së tij në Emirates Stadium, me paraqitjen e tij të fundit konkurruese për Arsenalin që erdhi para futbollit që hyri në bllokim në Mars 2020: “Ne bëmë hapa për të lidhur Mesut Ozil me ngjyrat tona. Talenti dhe arritjet e tij janë të dukshme. Unë madje nuk hap diskutime për këtë.

“Ai kishte një problem me Arsenalin dhe lidhjet u prishën. Ne gjithashtu e kemi parë këtë. Një ëndërr është shumë afër realizimit tani. Statistikat e Ozil, mendja dhe aftësia e tij janë të gjitha të dukshme.

“Sidoqoftë, si me disa futbollistë, Mesut Ozil është më shumë se thjesht një futbollist.”Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu