Shefi i Aston Villa Dean Smith ka pranuar një akuzë të Shoqatës së Futbollit dhe do të shërbejë një ndalim të kontaktit kundër Newcastle.

49-vjeçari u përjashtua gjatë humbjes së diskutueshme të së mërkurës 2-0 ndaj Manchester City.

Ai u akuzua për përdorimin e gjuhës abuzive dhe / ose fyese ndaj arbitrit Jon Moss pas golit të hapjes së Cityt.

FA konfirmoi dënimin e menaxherit të Villa të Premten në mbrëmje, duke shtuar se ai gjithashtu është gjobitur me 8,000.

Smith pyeti zyrtarët nëse kishin marrë topa xhongle për Krishtlindje pasi mesfushori Rodri u kthye nga një pozicion jashtë loje për të trajtuar Tyrone Mings dhe për të kaluar për të shënuar Bernardo Silva.

“Unë do ta pranoj me ngurrim. Unë do të pranoj akuzën e fyerjes së zyrtarëve. Unë sigurisht nuk i abuzova dhe kjo do të jetë fundi i çështjes, ”tha Smith, i cili do të jetë në tribunat për vizitën e të shtunave në Ligën Premier në Magpies.

“Nuk pendohem vërtet. Kjo është vetëm mënyra ime për të trajtuar situatën, një prekje e sarkazmit. ”


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Smith e ndjen Vilën ‘në një vend të mirë’

Humbja zgjati drejtimin e Vilës pa fitore në tre në kampionat, duke i ulur në vendin e 11-të në një tabelë të mbingarkuar. Por ata kanë deri në tre ndeshje në dorë me rivalët e tyre në pjesën e parë, duke e lënë Smith të sigurt.

“Ndihemi sikur jemi në një vend të mirë. Në tre ndeshjet tona të fundit ne kemi luajtur Chelsea, Manchester United dhe Manchester City dhe kemi vetëm një pikë prej tyre, ”tha ai.

“Ne mendojmë se kemi merituar më shumë. Ne menduam se ishte një vendim i dobët për penalltinë për Paul Pogba në ndeshjen e Manchester United dhe padyshim që vendimet shkuan kundër nesh në ndeshjen e Manchester City.

“Manchester City ishte ndeshja që ndjeva se meritonim të mposhteshim pasi ata ishin ekipi më i mirë. Ne kemi besim të madh në mënyrën se si po luajmë dhe ekipin që kemi marrë. ”

LEXO MË SHUMË: Shefi i Ligue 1 konfirmon ofertën ‘patetike’ të Aston Villa për mesfushorin yll

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu