Dean Smith vlerësoi Jack Grealish për fokusin e tij në ngërçin e Aston Villa me Burnley, dhe mohoi çdo shqetësim në lidhje me skuadrën që nuk shënoi.

Villa u mbajt në barazim 0-0 pavarësisht se kishin 27 të shtëna ndërsa Anwar El Ghazi dhe Kortney Hause goditën zdrukthëtari.

Matt Lowton pastroi përpjekjen e devijuar të Ahmed Elmohamady jashtë vijës, ndërsa El Ghazi humbi disa hapje të bukura pas pushimit.

Kapiteni i vilës Grealish u ndalua të voziste për nëntë muaj dhe gjobitet 82,499 £ të Martën për dy shkelje të veçanta të drejtimit të automjetit, por bosi Smith beson se ai ka arritur ta mbajë mendjen të qartë.

Ai tha: “Ishte një shfaqje që prisja prej tij. Shumë gjëra u bënë nga java që ai kishte, por ai ishte në gjyq për dy shkelje të makinës, asgjë më shumë asgjë më pak dhe ai e trajtoi atë siç e prisja, me aplomb.

“Shfaqjet e Jack janë ato që jemi mësuar. Ne duhej të bënim ndryshime dhe me mënyrën se si luante Burnley duhet të ishim të mirë në mbrojtje ”.

Smith nuk shqetësohet

Ai vazhdoi: “Unë jam vërtet i kënaqur me performancën, ka shumë pozitive për të marrë. Ne ndryshuam 40 përqind të ekipit dhe skuadra jonë u testua por erdhi me ngjyra fluturuese. Ishte një performancë e denjë për një fitore.

“Unë nuk jam i shqetësuar (duke mos shënuar). Shqetësimi im është kur nuk po merrni shanse. Ne dukemi si një ekip që nuk ka gjasa të pranojë gola gjithashtu, kur ta bëni këtë do të grumbulloni pikë. “

Vilë mbeten të 11-të dhe ulen katër pikë prapa pesë të parëve.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu