Raportet në Francë pretendojnë se Aston Villa nuk do të duhet të paguajë Marseille bilancin e tarifës së tyre për Morgan Sanson deri në muajt e verës.

Sanson, 26 vjeç, u transferua në Villa Park nga klubi i Ligue 1 me 26 Janar. Ish-asi i Francës Nën-21 nënshkroi një kontratë katër-e-gjysmë me West Midlanders.

Ishte një transferim që çoi në largimin e menaxherit të Marseille Andre Villas-Boas. Ai ishte i zëshëm në kundërshtimin e tij ndaj marrëveshjes, duke e bërë të qartë se ai nuk donte atë të Celtic Olivier Ntcham si një zëvendësim.

Ai priti dorëheqjen e tij, por L’OM hyri i pari dhe deklaroi se ata tashmë kishin shkarkuar trajnerin portugez. Një tarifë prej 14 milion £ u ra dakord midis klubeve, por duket sikur Villa kanë qenë në gjendje të shtyjnë pagesën e tyre përfundimtare.

France Football (përmes Dëshmitari Sportiv) po raportojnë se Villans paguan 11 milion € përpara. Atëherë ata do të duhet të bëjnë një pagesë të dytë prej 4 milion € në sezonin jashtë. Botimi francez shpjegon se pagesa ishte ‘prerë në feta’, me shtesa të disponueshme.

Sanson ka luajtur vetëm 10 minuta futboll për ekipin e Dean Smith deri më sot. Dhe ai do të duhet të bëjë shumë më tepër për të aktivizuar pagimin e një bonusi tjetër prej 3 milion € për Les Phoceens.

Duket se shpenzimet totale të Villa do të jenë më afër 15 milion £ sesa 14 milion reported të raportuara kur llogaria të përfundojë.

Kohë emocionuese për Vilën

Sanson u ble me synimin për të shtuar cilësi të mëtejshme në mesfushë. Ai ende nuk ka dhënë ndonjë kontribut të madh por janë ditët e para dhe koha e tij do të vijë.

Smith sigurisht do të shpresojë që ai të bashkohet mirë me të Jack Grealish. Njeriu nga Anglia po shijon një fushatë madhështore, pasi ka luajtur pothuajse çdo minutë të fushatës së kampionatit të Villa.

Jack-Grealish

Ai pranoi se kishte një marrëdhënie të shkëlqyera me Smith. Por burri me tre ndeshje angleze bëri shaka se duke u tërhequr tre minuta nga koha kundër Newcastle e zemëroi atë.

“Nuk mund t’i bëj me të vërtetë lavdërim të mjaftueshëm, i vetmi negativ që mund t’i jap është se ai më largoi javën tjetër,” i tha ai Peter Crouch në BT Sport. “Unë isha duke mashtruar, isha i shkatërruar. Kur numri im u rrit, mendova me siguri se ai ka marrë numrin e gabuar atje. ”

Detyra tjetër e Villa është një udhëtim në bregdetin jugor për të marrë Brighton të Shtunën. Ata janë gjashtë vende dhe 10 pikë më mirë se pulëbardhat.

Sidoqoftë, njerëzit e Graham Potter janë në një formë të mirë dhe pritet një garë e ashpër.

LEXO MË SHUMË: Smith përshëndet krijuesit e historisë Villa

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu