I lidhur me një lëvizje në klubin katalanas, sulmuesi thotë se ai mund të mos jetë në lëvizje në janar

Lion ylli Memphis Depay tha se ai mund ta përfundojë sezonin me Lidhja 1 gjigandët pasi u lidhën me Barcelona për pjesën më të madhe të verës.

Depay vazhdon të jetë i lidhur me një lëvizje në Barca, dhe ai mund të vendoset të transferohet atje falas pasi kontrata e tij në Lyon skadon në fund të sezonit.

Holandë Lidhjet e ndërkombëtares me Barçën janë ndihmuar shumë nga marrëdhënia e tij me Ronald Koeman, i cili ishte trajner i Depay me ekipin kombëtar Hollandez përpara se të merrte përsipër La Liga gjigandët këtë verë.

Duke fituar 59 ndeshje ndërkombëtare, Depay ka shënuar 21 gola për Hollandën, duke shënuar për vendet e treta në Kupën e Botës 2014 në Rusia.

Depay shënoi dy herë në fitoren 3-2 të Lyon ndaj Lens të Mërkurën ndërsa lëviznin tre pikë larg në majë.

Ndërsa ai është i lidhur me një lëvizje, Depay tha se ai ende mund të përfundojë fushatën me Lyon në vend që të largohet këtë muaj para se të skadonte kontrata e tij.

“Unë jam i lumtur këtu. Ne kemi një ekip të shkëlqyeshëm, më pëlqen shumë presidenti, do të shohim se çfarë do të ndodhë,” i tha ai Canal + pas fitores së së mërkurës.

“Presidenti dhe unë e dimë se çfarë ndodhi në katër sezonet e fundit. Le të vazhdojmë dhe të shijojmë praninë time. Unë mund të jem këtu deri në fund të sezonit.

“Le të përqendrohemi në ndeshjen e së Shtunës, le të jemi të lumtur, kemi një ekip të shkëlqyeshëm”.

Vetem Paris Saint-Germain ylli Kylian Mbappe (16) ka qenë i përfshirë drejtpërdrejt në më shumë gola në Ligue 1 sesa Depay (14) këtë sezon.

Por asnjë lojtar nuk ka krijuar më shumë shanse sesa 42 të Depay për Lyonin që fluturon lart.

Depay gjithashtu ka krijuar 10 shanse të mëdha, me vetëm Marsejë sulmuesi Florian Thauvin (12) dhe sulmuesi i PSG Angel Di Maria (11) duke krijuar më shumë.

Ylli holandez fillimisht u transferua në Lyon në 2017 pasi u përpoq të përparonte me të Manchester United.

Depay u transferua në Old Trafford në 2015, por shënoi vetëm shtatë gola në 53 paraqitje gjatë kohës së tij në Anglia.

Që nga mbërritja në Franca, Depay ka qëlluar 64 gola në 155 ndeshje, duke ndihmuar Lyon të arrijë gjysmëfinalen e Liga e Kampioneve sezonin e kaluar

Ndërsa gjërat qëndrojnë, Lyon është përsëri në veprim të Shtunën kur viziton Rennes.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu