Derby County po përpiqen të bien dakord për një marrëveshje huazimi për sulmuesin e Leeds Tyler Roberts, sipas The Atheltic.

Reporteri Phil Hay pretendon se veshja e Kampionatit është e prirur për Roberts, i cili e ka pasur të vështirë kohën e lojës.

21-vjeçarja bëri 23 paraqitje sezonin e kaluar në United fitoi Kampionatin. Sidoqoftë, nënshkrimet verore të Rodrigo dhe Raphinha e kanë bërë konkurrencën nga vendet më të forta.

Marcelo Bielsa i ka dorëzuar Wales ndërkombëtar vetëm dy starte të Premier League këtë tetë dhe tetë paraqitje. Ai ka bërë stolin në tre nga katër ndeshjet e fundit, por u la jashtë partisë udhëtuese që humbi me Spurs.

Roberts mund të jetë duke kërkuar për ndonjë veprim ndeshjeje, por është e paqartë nëse Bielsa do të vulosë një marrëveshje me skuadrën e tij të hollë ndaj sulmuesve.

Kohet raportoi se Derby ishin të interesuar për Roberts gjatë verës nën shefin e mëparshëm Phillip Cocu. Cocu u aksidentua në nëntor, por Rams, të cilët tani kanë Wayne Rooney në krye mbeten të interesuar.

Leeds gjithashtu pret që anësori Jordan Stevens të shkojë në huazim te Bradford. 20-vjeçari ka qenë i huazuar në Swindon, por koha e tij e lojës ka qenë e kufizuar.

Stevens ka filluar tetë ndeshje, por koha e tij atje është vendosur të shkurtohet me Bradford që dëshiron të nënshkruajë lojtarin deri në verë.

Derbi i goditur nga shpërthimi i Covid-19

Ndërkohë, skuadra e ekipit të parë dhe shefi i përkohshëm i Derby Rooney do të humbasin ndeshjen e tyre në raundin e tretë të Kupës FA me Chorley të Shtunën.

Ka pasur një shpërthim të koronavirusit në klub i cili e ka detyruar klubin të mbyllë stërvitjen e tyre.

Një numër lojtarësh dhe stafi të ekipit të parë kthyen testet pozitive për Covid-19 të hënën.

Në një deklaratë të lëshuar pas atyre testeve, Derby kishte thënë se ata ishin “në dialog me EFL dhe Shoqatën e Futbollit në lidhje me ndeshjet e ardhshme”.

Rregullat e Kupës FA deklarojnë që klubet pritet të përmbushin ndeshjet e tyre nëse kanë 14 lojtarë të kualifikuar – përfshirë nga skuadrat nën-23 ​​dhe nën-18 – në dispozicion, megjithëse ka hapësirë ​​për apel.

Një numër lojtarësh dhe stafi të ekipit të parë kthyen testet pozitive për Covid-19 të hënën, me objektet e klubit Moor Farm të mbyllura më pas.

Paraqitja në Chorley’s Victory Park është zgjedhur për mbulim drejtpërdrejt të TV dhe është planifikuar të fillojë në 12.15 pasdite të Shtunën.

Rams do të vendosë një ekip të përbërë nga lojtarë nën 23 dhe nën 18 në Victory Park.

LEXO MË SHUMË: Leeds ‘afër marrëveshjes’ për mbrojtësin e Chelsea pasi çmimi është vendosur për yllin e dytë

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu