Ftrajner rance Didier Deschamps ishte i sinqertë në lidhje me arsyetimin pas zëvendësimit të tij të Kylian Mbappe kundër Ukrainës.

Les Bleues mund të barazonte vetëm kundër kundërshtarëve të tyre të dyshuar në ndeshjet e tyre Kualifikuesi i Kupës së Botës 2022 të mërkurën, dhe Mbappe u mor në minutën e 77-të ndërsa skuadra e tij ndiqte një fitues.

Deschamps shpjegoi pse në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

“Ai e dinte vetë se nuk po luante mirë,” tha ai.

Nuk ishte rezultati Franca donin ndërsa fillonin fushatën e tyre për të arritur në Katar vitin e ardhshëm.

Si kampionë në mbrojtje dhe me një skuadër kaq të fortë ata me siguri pritej të largoheshin Andriy Shevchenkoështë pala, por pavarësisht se vazhdon përpara Antoine Griezmann, ata ishin fiksuar mbrapa përmes një Presnel Kimpembe autogol

Fakti që Ukraina e mbajti Mbappe aq e qetë duket se i kishte rrënjët në sistemin e tyre, me Shevchenko duke pranuar më pas ata kishin ardhur me një qasje taktike specifike për t’iu kundërvënë Paris Saint-Germain kërcënimi i sulmuesit.

Franca përballet me Kazakistanin në kualifikuesin e tyre të ardhshëm të Dielën, dhe Deschamps dhe Mbappe ka të ngjarë të përdorë një pjesë të asaj kohe për të shqyrtuar atë që shkoi keq kundër Ukrainë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu