Didier Deschamps është i kënaqur që ka Kylian Mbappe në dispozicion të tij për Francën pasi sulmuesi i Paris Saint-Germain tregoi kundër Barcelona se ai mund të sjellë shumë në tryezë

Kjo është diçka që nuk është anashkaluar nga trajneri i Francës Deschamps i cili vuri në dukje shkathtësinë dhe shpejtësinë e lojtarit si dy nga cilësitë e tij më të mira, si dhe duke theksuar aftësinë e tij për të luajtur në çdo pozicion.

“Ai ka aq shumë aftësi,” Deschamps tha përpara ndeshjes në Ukrainë. “Ai ka kaq shumë iniciativë dhe ai gjithmonë krijon rrezik”.

Mbappe nuk ishte i vetmi nga lojtarët sulmues të Francës që hynë për lavdërim. Olivier Giroud dhe Antoine Griezmann shihen po aq të rëndësishëm.

“Unë nuk dua të nënçmoj pjesën tjetër,” Deschamps tha. “Por kur shikon statistikat, kupton se qëllimet dhe pasimet e tyre ishin ato që na lejuan të bëheshim kampionë të botës”.

Lojërat gjatë kësaj pushimi ndërkombëtar sigurisht që do të zhvillohen pa tifozë për shkak të pandemisë së koronavirusit

“Ashtë një turp, por lojtarët janë mësuar me të,” Deschamps shtoi, para shaka, “pozitivja e të gjitha është se lojtarët më dëgjojnë shumë më mirë, madje edhe ata në anën tjetër të fushës”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu