Diego Maradonaish gruaja, Claudia Villafane, pohoi të martën se ish-burri i saj ishte ‘rrëmbyer’ nga avokati i tij Matias Morla.

Villafane, e cila ishte e martuar me Maradona midis 1989 dhe 2003, gjithashtu theksoi se ajo kishte një marrëdhënie të mirë me fituesin e Kupës së Botës 1986, pavarësisht nga konfrontimi ligjor midis tyre për arsye financiare.

MaradonaIsh-gruaja e quajtur America, një kanal lajm i cili kishte ftuar Mauricio D’Alessandro, Avokati i Morla-s, për të shprehur zhgënjimin e saj.

Ndërkohë, Morla është identifikuar nga familja si një nga personat kryesorë përgjegjës për të Maradonavdekja e një sulmi në zemër më 25 nëntor.

“Ai dëshiron të më bëjë të dukem si djali i keq në film dhe e vërteta është që unë nuk jam, ai [D’Alessandro] e di atë “, tha Villafane.

“Ai po mbron një person që kishte rrëmbyer Diego. Unë nuk mund t’i dëgjoj mizoritë që ata thonë.

“Unë isha i zemëruar [with Maradona] për shkak të një procesi gjyqësor por më vonë ai më shihte dhe më përqafonte dhe kërcente me mua, por askush nuk e dinte atë.

“Unë bisedova me Diego, megjithëse nuk e bëmë publike dhe kishim procese gjyqësore në mes. Ne dinim të ndanim gjithçka shumë mirë”.

Villafane theksoi se Morla dhe anëtarët e ekipit mjekësor të cilët u kujdesën Maradona janë ankuar pasi klipe audio kanë rrjedhur, në të cilat Maximiliano Pomargo, Ndihmësi i Maradonës dhe kunati i Morla, sugjerojnë që ata duhet të parandalojnë që Maradona të shtrohet në spital ose të merret nga vajza e saj Gianinna Maradona.

“Mos e le Gianinna ta marrë me vete”, tha Pomargo në klipet e publikuara nga Infobae të Shtunën.

“Ju duhet të kujdeseni për këtë. Nëse ai shkon te Gianinna, ne e humbasim atë. Sepse puna e të gjithëve varet nga unë. Puna e shumë njerëzve varet nga unë. Ka para për të gjithë.”

Shtatë njerëz nga Maradonaekipi mjekësor privat po hetohet nga policia.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu