Fose ata që besojnë në bestytni dhe përvoja të trupit të jashtëm, atëherë loja e fundit e ndeshjes midis Plate Lumi dhe Boca Juniors bën për një shikim të përsosur, me forcën në dukje hyjnore e cila u ndal Los Millonarios nga shënimi duke u atribuar vonë Diego Maradona.

Minuta nga fundi i lojës, Federico Girotti vihet në një kryq për Julian Alvarez, vetëm që topi të largojë tre lojtarë dhe më pas të largohet në mënyrë agonizuese nga goli në sekondat e fundit.

Ishte një lojë që duhej parë që të besohej, dhe Boca Juniors mbështetësit tashmë pohojnë se ishte ardhja e dytë e ‘Dorës së Zotit’.

Vetë ndeshja përfundoi si barazim 1-1, por ky ishte veprimi i fundit i një ndeshje intensive.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu