Rekrutuesi i ri i Manchester United, Amad Diallo është gjobitur nga federata italiane e futbollit për përdorimin e dokumenteve të rreme.

Diallo, 18 vjeç, u urdhërua të paguante 48,000 euro (pak më shumë se 42,000 £) në lidhje me dokumentet të cilat u përdorën fillimisht për ta lejuar atë të hynte në Itali dhe më pas për të nënshkruar për dy klube – Boca Barco në 2015 dhe më pas profesionalisht me Atalanta.

Diallo i lindur në Bregun e Fildishtë u lidh me United muajin e kaluar pasi u largua nga Atalanta në një marrëveshje me vlerë deri në 36.5 milion £.

Federata Italiane, FIGC, tha se dy individë – Hamed Mamadou Traore dhe Marina Edwige Carine Teher – kishin “shtirur” si prindër të Diallo dhe kërkuan bashkimin e familjes bazuar në “çertifikata false për të vërtetuar marrëdhëniet familjare”.

Këto dokumente i mundësuan atij të nënshkruajë për Boca Barco në 2015 dhe Atalanta në 2018, tha FIGC.

United nuk pranoi të komentonte. Por ata kuptohet që janë të sigurt se çështja nuk do të ketë ndikim në lojën e Diallo për ta.

Diallo ka bërë përshtypje në skuadrën Under-23 të United që nga bashkimi dhe ishte pjesë e skuadrës së ekipit të parë për raundin e pestë të FA Cup kundër West Ham në fillim të kësaj jave.

United kërkoi të nënshkruajë legjendën e Realit

Manchester United është thënë se Sergio Ramos mund të transformojë mbrojtjen e Ole Gunnar Solskjaer.

Qendërmbrojtësi i Real Madrid ka qenë një shënjestër e Djajve të Kuq për disa kohë. Sidoqoftë, thashethemet janë mbledhur me ritëm për shkak të situatës së tij aktuale të kontratës.

34 vjeçar do të jetë jashtë kontratës këtë verë dhe aktualisht është në mënjanë pasi ka bërë një operacion në gju.

Ramos është ende për të rënë dakord për një marrëveshje të re të Bernabeu, me disa sugjerime që deklarojnë se vendimi i tij për të operuar tani është një tregues i qartë se ai po mendon për një lëvizje verore.

Mbrojtësi veteran është aktualisht në dispozicion për të folur me klube jashtë Spanjës në lidhje me një kalim falas të transferimit.

Ramos ka fituar pesë tituj në LaLiga dhe katër Champions League në Real. Ai aktualisht fiton më shumë se 300,000 £ në javë.

Pak klube mund të përballojnë sesa një lloj page, megjithëse Të bashkuar dhe rivalët e PSG-së nuk janë në atë kllapa.

Mbrojtja e United ka rrjedhur 30 gola në 23 ndeshje të Premier League këtë sezon. Por ish-portieri i Newcastle Shaka Hislop beson se Ramos do të ndihmonte në ndalimin e kësaj rrjedhe.

I tha Hislop ESPN FC se Ramos mund të ketë një ndikim të ngjashëm në mbrojtjen e United ashtu si Cavani ka pasur në sulm. Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu