Reprezentuesi anglez dhe mbrojtësi portugez i lënduar pësuan dëmtime në përplasjen e mesjavës kundër Borussia Monchengladbach

Borussia Dortmund ka konfirmuar se do të jenë pa Jadon Sancho, Raphael Guerreiro dhe Giovanni Reyna për ndeshjen e së Shtunës në Bundesliga kundër Bayern Munchen.

Sancho dhe Guerreiro pësuan dëmtime në fitoren e çerekfinales DFB-Pokal kundër Borussia Monchengladbach të Mërkurën. Guerreiro u rrëzua si problem i viçit në fillim të përplasjes dhe u zëvendësua nga Nico Schulz pas pesë minutash.

Sancho, ndërkohë, u zëvendësua menjëherë pasi ai shënoi golin e fitores në mes të pjesës së dytë. Ai thuhet se ka pësuar një dëmtim në kofshë.

Çfarë është thënë?

Shefi i Dortmundit, Edin Terzic, tha në një konferencë për shtyp se ai po mbante shpresë për dyshen për të bërë skuadrën për Der Klassiker, duke u thënë gazetarëve: “Jadon Sancho dhe Raphael Guerreiro u ekzaminuan menjëherë pas lojës Gladbach, dhe ne duhet t’i provojmë më tej .

“Mund të jetë e ngushtë për të dy, por ne nuk po heqim shpresën se ata do të fluturojnë për në Mynih me ne nesër.”

Por Dortmund që atëherë ka konfirmuar se nuk do të bëjë udhëtimin për në Mynih, ndërsa Reyna gjithashtu është lënë jashtë.

Klubi nuk ka dhënë një arsye specifike për mungesën e 18-vjeçarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kush mund të plotësojë yjet që mungojnë?

Reyna do të kishte qenë një opsion për të zëvendësuar Sancho në XI startues, por ata kanë Thorgan Hazard si një opsion alternativ ndërsa Schulz mund të zërë përsëri vendin e Guerreiro.

Dortmund aktualisht është i pesti në topin gjerman, duke u ulur 13 pikë prapa liderit Bayern, në ndeshjen e së Shtunës.

Ata pastaj do ta kthejnë vëmendjen e tyre në veprimin e Ligës së Kampionëve tre ditë më vonë kur të presin Sevilla në ndeshjen e dytë të 16-të të fundit.

Leximi më tej

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu