Alan Pardew është një nga figurat më ikonike të kultit të epokës së Premier League.

I njohur për sharmin e tij karizmatik, si babai, kur shumica mendojnë për ish-shefin e Newcastle dhe West Ham, ata mendojnë për kohën kur ai kërceu në vijën e prekjes pasi Jason Puncheon hapi rezultatin kundër Njeriu Utd në Wembley.

GIF Vallëzimi Crystal Palace - Gjeni & Ndani në GIPHY

Megjithatë, ai nuk ishte gjithnjë në përputhje me atë karakter budalla, më të madh se jeta. Oh jo, sigurisht që ekzistonte një varg mesatar pas atyre syzeve të zeza të këqija që ai mban herë pas here në ditët e sotme.

Ne natyrisht po i referohemi kohës që Pards la pak më shumë kokën e tij Qyteti i Hull mesfushori David Meyler.

Tensionet nuk ishin madje veçanërisht të larta në 1 Mars 2014, kur mbrapa Irlandës garoi për të marrë topin për të marrë një rivënie shpejt – një gjë mjaft normale për të bërë kur ekipi juaj është 3-1 poshtë.

Për çfarëdo arsye, sidoqoftë, Pardew nuk ishte i kënaqur me urgjencën e tij dhe bëri llojin e gjërave për të cilat paralajmëron lojtarët lojtarët e tij.

Ai u përkul, bëri kontakt me kokën e Meyler dhe të gjitha llojet e ferrit u çliruan.

Pardew u dërgua menjëherë në tribuna. Më pak menjëherë, ai u godit me dy gjoba të veçanta në vlerë prej 160,000 £, dhe u ndalua nga prekja për të shtatë lojëra nga FA.

Kjo pavarësisht nga protestat e tij të mëvonshme që as nuk kualifikohej si një goditje kokë, sepse lëvizja nuk ishte aq e shpejtë.

“Unë nuk doja të thoja ndonjë dëm të djaloshit, por kam lëvizur kokën përpara,” tha ai, para se të jepte një nga linjat më qesharake në historinë e konferencës për shtyp të futbollit: “Unë u përpoqa ta shtyja me kokën time.”

“Unë ju kërkoj falje të gjithëve. Unë nuk duhet të isha përfshirë në të. Por unë nuk mendoj se ishte një goditje kokë. Nuk ishte një lëvizje e shpejtë.

Ata shpejt u kompensuan sidoqoftë. Duke reflektuar mbi incidentin më vonë, Meyler mbrojti Newcastle shefi mes thirrjeve që ai duhet të shkarkohet për momentin e ndezjes – këto gjëra ndodhin, me sa duket.

Tha Meyler (per I pavarur): “Kur topi kaloi në atë mënyrë, unë vetëm nxitova ta riktheja sepse doja të provoja dhe të na ktheja në lojë. Padyshim që pjesa tjetër është histori, por e gjitha është bërë dhe pluhurosur; ai kërkoi falje dhe kaq.

“FA e trajtoi atë në mënyrën e vet dhe Newcastle gjithashtu. Ai e vuajti ndalimin e tij dhe u gjobit rëndë. Ai do të mërzitet me veten e tij. Thjesht duhej të shqetësohesha për lojën dhe më pas të largohesha në detyrë ndërkombëtare. Ai kërkoi falje menjëherë. ”

Hull humbi ndeshjen 4-1, dhe Pardew u përjashtua më vonë atë vit gjithsesi.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu