Liverpool dhe Arsenal mund të kenë një shans për të nënshkruar Vinicius Junior ndërsa menaxheri i Real Madrid Zinedine Zidane përgatitet të shesë sulmuesin, ka pohuar një raport.

Vinicius nënshkroi për Los Blancos nga Flamengo në 2018 si shitje rekord e klubit brazilian. Si i tillë, ai gjithashtu arriti me pritjet që ai të bëhej një yll në ekipin e gjigandëve spanjollë.

Por ndërsa 20-vjeçari ka bërë 92 paraqitje për Madridin, ai ka luftuar kryesisht për një rol fillestar të rregullt. Në vend të kësaj, ai shpesh është dashur të pranojë një rol nga stoli.

Si rezultat, spekulimet verën e kaluar u lidhën Liverpool dhe Arsenal me një lëvizje për një herë përfaqësuesin brazilian.

Sipas El Chiringuito (përmes Ok Diario), gjigandët e Premier League mund të marrin një tjetër goditje në nënshkrimin e tij.

Synimi kryesor i Madridit verën e ardhshme thuhet se është Kylian Mbappe i Paris Saint-Germain. Por me sulmuesin e Francës që do të kushtojë rreth 150 milion €, Los Blancos mund të mbledhë disa fonde për të ndihmuar mbytjen e tyre.

Prandaj, Madrid janë të gatshëm të sakrifikojnë Vinicius, i cili ka humbur statusin e tij si ‘i paprekshëm’ në skuadrën e Zidane.

Zidane do ta vërë atë në dispozicion dhe klubet që ofrojnë një shumë të përshtatshme mund ta nënshkruajnë atë. Sidoqoftë, raporti nuk emëron diapazonin e çmimeve të Madridit.

Rodrygo, Luka Jovic, Vinicius Junior Real Madrid

Sidoqoftë, klubi spanjoll ndihet i sigurt se Liverpool, Arsenal dhe PSG do të jenë në mesin e klubeve për të treguar interes.

Në të vërtetë, Reds thuhet se kontaktuan shoqërimin e Vinicius verën e kaluar por nuk e përparuan interesin e tyre.

Vinicius bëri 36 paraqitje në sezonin e tij debutues me Madridin, por një dëmtim në gju në gjysmën e dytë të fushatës ndaloi përparimin e tij.

Në 2019/20, ai bëri 38 largime dhe, në përgjithësi, ka shënuar 11 gola dhe asistuar 19 të tjerë.

Jurgen Klopp i dëmtuar nga media

Jurgen Klopp TEAMtalk

Ndërkohë, shefi i Liverpool, Jurgen Klopp shfaqi një mosbesim në media në konferencën për shtyp të së mërkurës.

Trajneri gjerman dëshiron që lojtarët e tij të jenë më elastik dhe këmbëngul se ai është i vetëdijshëm për realitetin me të cilin përballet skuadra e tij.

Katër ndeshje pa fitore, tre të fundit pa shënuar, ka çuar në shqyrtim jo më parë të mbrojtur nga kampionët.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu