Mesfushori duket se do të largohet këtë muaj pasi është përpjekur të vendoset me të vërtetë në Itali

Inter menaxheri Antonio Conte thotë se e ardhmja e Christian Eriksen është në duart e klubit pasi mesfushori danez duket i paracaktuar për një largim.

Eriksen u bashkua me Interin janarin e kaluar, duke bërë lëvizjen nga Tottenham në një marrëveshje me vlerë të raportuar 20 milion € (17 milion 22/22 milion dollarë).

Ish-mesfushori i Spurs nënshkroi një kontratë katër-vjeçare me palën italiane, por, javët e fundit, është bërë e qartë se ai nuk ka gjasa të shohë atë marrëveshje katër-vjeçare.

Eriksen ka bërë vetëm 12 paraqitje këtë sezon dhe ka shënuar zero gola pasi shënoi katër herë në 26 dalje fushatën e kaluar.

Pasi ra nga planet e Conte, Eriksen duket i vendosur për një dalje, me CEO Giuseppe Marotta duke konfirmuar në dhjetor se playmaker do të transferohet në janar.

“Ai ka luftuar për t’u vendosur në skuadër, ai nuk është funksional për skuadrën. Ky është thjesht një fakt objektiv,” i tha Marotta Sky Italia.

Eriksen luajti 20 minutat e fundit të përplasjes me të mërkurën Sampdoria ndërsa Interi ra 2-1.

Dhe, pas ndeshjes, Conte u pyet për situatën e Eriksen dhe nëse diçka ka ndryshuar apo jo që nga deklarata e Marotta.

“Unë përpiqem të shfrytëzoj sa më shumë opsionet në bazë të situatës,” tha ai. “Unë jam në dispozicion të plotë të klubit dhe çdo vendimi që ata marrin në tregun e transferimeve, kështu që nuk mund të bëj asgjë tjetër.

“Klubi e di shumë mirë nëse duhet të ketë lojtarë që shkojnë ose vijnë. Unë thjesht punoj, mënyrën që kam bërë që nga momenti kur kam mbërritur në Inter. Çdo vendim që merret do të ndahet gjithmonë nga unë. ”

Një vend i mundshëm i uljes për Eriksen është Paris Saint-Germain, tani menaxhohet nga Mauricio Pochettino, i cili punoi me playmaker për pesë sezone në Spurs.

Kur u pyet për Eriksen, Pochettino tha se ai “po shikon të gjitha mundësitë”, duke luajtur zbavitës kur bëhet fjalë për transferime të mundshme.

Inter aktualisht është i dyti në Seria A, ulur një pikë pas rivalëve AC Milan të cilët kanë një lojë në dorë.

Conte dhe bashkë. do të përballet me një kthesë të shkurtër pas humbjes së së mërkurës ndërsa Interi udhëton në Romë për të marrë përsipër Romë te dielen.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu