Sulmuesi imponues është ende mbresëlënës në 39 vjeç, por pensionimi është i mundur duke pasur parasysh moshën e tij të përparuar

AC Milan do të dëshironte ta kishte Zlatan Ibrahimovic përsëri sezonin e ardhshëm, por ata ende nuk e dinë nëse golashënuesi i mrekullueshëm dëshiron të vazhdojë të luajë.

Ibrahimovic ka shënuar 15 herë në të gjitha garat këtë fushatë pas gati në pension gjate veres. Formimi i tij i së dielës ndihmoi Milanin në një fitore 4-0 ndaj Crotone.

Pas ndeshjes, menaxheri Stefano Pioli tha se ai vlerëson të gjitha cilësitë që Ibrahimovic i sjell në krah, nga sulmi i fuqisë së zjarrit te lidershipi emocional. Pioli, megjithatë, pranoi se sulmuesi i tij ishte “lodhur” nga një vit tjetër i luftuar fort.

Çfarë është thënë

“Zlatan është i lumtur me ne dhe unë mendoj se gjëja më e mirë për këtë ekip është që lojtarët të jenë të lumtur,” Piolli i tha Sky Sports Italia pas fitores së Milanit. “Ne jemi me një klub të madh, të gjithë duan të bëjnë mirë dhe mendoj se është e drejtë që ai të vazhdojë të luajë, dhe se ai e bën atë me ne.

“Ai është një atlet që është shumë i motivuar, është skrupuloz në mënyrën se si kujdeset për trupin e tij me gjithçka, nga dieta deri te shërimi.

“Ai është i lodhur, por ti nuk qëndron në këtë nivel për kaq gjatë pa u kujdesur për veten tënde”.

Pamja më e madhe

Ndërsa shumë klube të mëdha vazhdimisht përpiqen të gjejnë gjënë tjetër të madhe për të udhëhequr sulmin e tyre, angazhimi i Milanit ndaj Ibrahimovic është disi unik. Klubi drejton Serie A me një sulmues mjaft të vjetër që të jetë babai i disa prej kundërshtarëve të tij.

Nëse Milani nuk do të ketë Ibrahimovic në formacionin e tyre vitin e ardhshëm, a do të kishte një rënie të ndjeshme të golave ​​të shënuar? Ata mund të duhet të zhyten në tregun e transferimeve për një sulmues më të ri këtë verë për të shmangur atë rezultat, veçanërisht pasi Inter Milan dhe Juventus mbeten të gatshëm t’i kalojnë pranë në çdo shenjë dobësie.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu