Redaktori i TEAMtalk James Marshment bëri një paraqitje kameo në të Djathtën në podcastin Gary Kellys për të ofruar mendimet e tij mbi perspektivat e transferimit të Leeds United këtë janar.

Bardhezinjtë kanë impresionuar disa ekspertë me markën e tyre emocionuese të futbollit sulmues këtë sezon dhe aktualisht janë të 12-të në tryezë. Me të vërtetë, Thierry Henry e etiketoi Leeds si anën që është më i ngazëllyer për të parë.

Sidoqoftë, ka qenë një fillim belbëzues i vitit kalendarik për Leeds. Humbja ndaj Brighton të Shtunën ishte humbja e tretë e tyre e njëpasnjëshme e vitit 2021.

Marshyleeds u bashkua me djemtë në RITGK podcast për të diskutuar formën e tyre aktuale dhe pse ata kanë nevojë urgjente për përforcime të mesfushës. Perdorimi i Pascal Struijk në një rol mesfushor mbrojtës gjithashtu doli për diskutim.

Shumë mbështetës mendojnë se Leeds ka nevojë për më shumë trupa nëse fillimi i tyre i qëndrueshëm i sezonit mund të vazhdojë.

Dhe Kënetor e tha fjalën e tij mbi perspektivat e tyre të transferimit për janarin. Sidoqoftë, ndërsa Leeds janë duke e mbajtur vëmendjen në treg, tifozët mund të duhet të presin që klubi ta mbajë pluhurin e tyre të thatë.

Rightinthegarykellys.com ka sjellë mendime të fansave të Leeds dhe tema bisedash për më shumë se një dekadë tani. Përmes platformave të tyre të mediave sociale, seria e tyre e podcastit është rihapur kohët e fundit.

Në një treg të mbushur me njerëz, ekipi në RITGK donte të bënte diçka ndryshe.

Stereotipi i burrave meshkuj, të moshës së mesme që flasin në një podcast siç bëjnë në një stil pijetore ishte një gjë e zakonshme. Në vend të kësaj, RITGK ofron një ndarje gjinore 50/50 dhe një sërë demografike të ndryshme. Nga një tifoz i cili është në të 40-at e tij të vonë, te një student që sapo ka mbushur 21 vjeç, ata kanë një ekip të vogël të një panelisti rrotullues. Pod paraqitet me kohë të plotë nga Vikki e cila është një prezantuese e rrallë femër në botën e Leeds United.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


RITGK është 13 episode në sezon dhe ka tejkaluar 15,000 shkarkime të të gjitha kohërave në të gjitha platformat kryesore podcast, Apple, Google, Spotify dhe Amazon.

Ata gjithashtu mburren me disa intervista me të ftuar të mëdhenj me Paul Robinson dhe Simon Grayson që shfaqen të dy në episodet e mëparshme.

Dëgjoni Podcast-in e tyre të fundit me të drejtën Marshy të TEAMtalk ketu

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu