Mjerimi i Eden Hazard për lëndimin në Real Madrid vazhdon me Belgjikun e detyruar të humbasë stërvitjen këtë javë, sipas raporteve në Spanjë.

Që nga bashkimi me Los Blancos për mbi 100 milion £ përsëri në 2019, belgu ka arritur vetëm 35 paraqitje në të gjitha garat. Forma e tij ka qenë zhgënjyese edhe me investimin e konsiderueshëm të Real Madridit që ka kthyer vetëm katër gola dhe shtatë asistime deri më tani.

Eden Hazard
Hazard dukej se do të kthehej në palestër të plotë kohët e fundit | Imazhe Sporti Cilësore / Imazhe Getty

Rrezik në mënyrë famëkeqe mbërriti në klub mbipeshë dhe që atëherë ka pësuar një numër të madh të problemeve të fitnesit që kanë kufizuar përfshirjen e tij. Kohët e fundit ai dukej se po kthehej në shëndet të plotë, duke filluar secilin nga tre të fundit të skuadrës së tij La Liga lojëra.

Megjithatë, sipas Marca, ai u detyrua të ulej jashtë stërvitjes të Martën, pasi pësoi disa ‘shqetësime’. Edhe pse dëmtimi nuk është konfirmuar ende nga klubi, Hazard duket se ka të ngjarë të humbasë ndeshjen me Huesca të Shtunën. Nëse ai qëndron jashtë, do të jetë ndeshja e 12-të në kampionat që ai do të jetë i padisponueshëm për këtë sezon tashmë.

Për të shtuar fyerjen e lëndimit – fjalë për fjalë në këtë rast – Burger King pastaj e morën përsipër të talleshin me pengesën e fundit të Hazard. Duke iu përgjigjur cicërimave të El Chiringuito, i cili pyeti pse ai nuk po stërvitej me ekipin, shitësi i ushqimit të shpejtë sugjeroi që sulmuesi po merrte ca kohë për të shijuar dy të fundit për një marrëveshje …

Burger King mori reagimin që ata po kërkonin, me cicërimën që fitoi në veri të 40,000 pëlqimeve të martën në mbrëmje.

Bari i pacipë / marifet publicitar nga administratori i BK tërhoqi pakënaqësi nga disa nga super-tifozët e yllit të goditur nga dëmtimet.

Një përdorues madje shkoi deri në betimin për të bojkotuar Burger King për pjesën tjetër të jetës së tyre. Tani kështu duket një mbështetës i vërtetë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu