Portieri i Manchester City Ederson ka zbuluar se ai aktualisht po izolon pas shpërthimit të fundit të klubit të çështjeve COVID-19.

Skuadra e Pep Guaridola pa ndeshjen e tyre të fundit në vitin 2020 u shty kundër Evertonit pasi u zbulua se kishte pasur një kulm në rastet në klub, duke përfshirë të paktën pesë lojtarë. Kjo erdhi pas testeve pozitive për yjet e ekipit të parë Gabriel Jesus dhe Kyle Walker në Ditën e Krishtlindjes.

City zbuloi se nuk kishte pasur prova të tjera pozitive në raundin tjetër të testimit, dhe rinisi trajnimin menjëherë.

Por pengesa braziliane, 27 vjeç, ka zbuluar në një postim të viteve të reja në Instagram se ai aktualisht po izolon larg familjes së tij, gjë që vë në dyshim përfshirjen e tij në ndeshjet e ardhshme.

Ederson postoi foto të tij dhe familjes së tij duke festuar fundin e vitit 2020 me mbishkrimin duke lexuar, “e njëjta shtëpi, mjedise më të ndryshme. Larg foshnjave të mia. Gëzuar Vitin e Ri. Zoti e bekoftë 2021.”

Njeriu Qytet janë vendosur të udhëtojnë në Chelsea të Dielën 3 Janar në Premier League, përpara një gjysmëfinale të Kupës Carabao kundër rivalëve vendas Manchester United në Old Trafford të Mërkurën pasardhëse.

Zëvendës portieri Zack Steffen ka paraqitur në çdo ndeshje të Kupës Carabao këtë sezon, duke fituar dy herë, ndërsa gjithashtu mbajti një fletë të pastër në Liga e Kampioneve debutimi ndaj Marsejës. Pritet që ai të ndërhyjë edhe një herë nëse Ederson do të humbasë ato lojëra.

Zack Steffen
Zack Steffen do të zëvendësojë për Ederson nëse ai do të humbasë lojërat e ardhshme | Laurence Griffiths / Getty Images

Do të ishte një goditje e madhe për mbrojtjen e City-t, i cili ka mbajtur 11 pastrime mbresëlënëse në 15 ndeshjet e tyre të fundit në të gjitha garat. Ederson ka qenë një figurë kryesore në atë vrapim, me shpërndarjen e tij të shkëlqyeshme dhe reflekset që ndihmuan Cityn të shkojë në një dhjetë ndeshje të pa humbur.

Ai ka të ngjarë të jetë në dispozicion për ndeshjen e Cityzens FA Cup kundër Birmingham, edhe pse një kthim në veprim është më i mundshëm në Premier League kundër Brighton.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu