Babai i Edinson Cavani ka pohuar se djali i tij është i pakënaqur në Manchester United, me sulmuesin tashmë duke kontaktuar Boca Juniors në lidhje me një lëvizje verore.

Cavani arriti në Old Trafford vetëm në tetor pasi u la i lirë nga Paris Saint-Germain. Gjatë kohës së tij në kryeqytetin francez ai performoi shkëlqyeshëm, duke menaxhuar 200 gola në 301 ndeshje në të gjitha garat dhe duke lënë si shënues rekord i tyre. Ai gjithashtu është vendosur mirë në United, duke u përplasur me disa sulme të rëndësishme pavarësisht se nuk ka filluar gjithmonë.

Megjithatë, Të Kavanit babai këmbëngul se gjithçka nuk është siç duket. Duke folur për shitoren argjentinase Sportet TyC, ai zbuloi se djali i tij është i etur të largohet Old Trafford ne verë.

Edinson Cavani
Cavani dukej se ishte mirë në Manchester | Michael Regan / Getty Images

“Djali im nuk ndihet rehat në Angli dhe dëshiron të jetë përsëri pranë familjes”, tha ai.

“Edinson do të përfundojë duke luajtur në Amerikën e Jugut. Unë dua që Edinson të luajë në një ekip që lufton për diçka të rëndësishme. Edinson kishte shumë biseda me [Boca Juniors vice-president] Riquelme dhe ai do të donte të luante për Boca.

“Ai ishte gjithmonë i joshur nga ideja për të luajtur në Boca. Nëse kthehet në Amerikën e Jugut ai është i prirur drejt Boca.

“Nga mesi i vitit ai do të kthehet në Amerikën e Jugut. Ideja e djalit tim nuk është të vazhdojë atje, ai dëshiron të kthehet.”

Edinson Cavani
United do të bënte mirë të zëvendësonte Cavani | Sebastian Frej / MB Media / Getty Images

Marrëveshja e Cavani me United do të skadojë në fund të sezonit, që do të thotë se ai nuk do të komandonte një tarifë transferimi. Nëse ai bashkohet me Boca, uruguajani do të plotësonte boshllëkun e lënë nga Carlos Tevez, i cili kuptohet se do të dalë në pension në verë.

Ndërkohë, United thuhet se do të jetë në treg për një sulmues të ri, pavarësisht nëse Cavani qëndron ose shkon. Eintracht Frankfurt hotshot Andre Silva dhe Borussia Dortmund’s Erling Haaland janë lidhur të dy kohët e fundit.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu