Arsenali ka njoftuar se mbrojtësi Sead Kolasinac ka rënë dakord të bashkohet me Schalke në një marrëveshje huazimi deri në fund të sezonit.

Konfirmimi vijon raportet e hershme se largimi i Boshnjakut ishte i pashmangshëm.

Kolasinac ka bërë vetëm tetë paraqitje këtë sezon, përfshirë një në Premier League.

Në të vërtetë, ai ka pasur ndikimin më të madh në fushatën e Topçinjve në Ligën e Evropës, duke bërë katër dalje.

Arsenal drejtori teknik Edu tha se marrëveshja do të “përfitonte” Kolasinac, i cili ka nevojë për më shumë kohë loje.

“Sead duhet të luajë rregullisht, kështu që ne kemi vendosur së bashku që një kthim në Gjermani me Schalke do t’i sjellë dobi atij në këtë moment,” tha Edu (përmes arsenal.com)

“Ne do të jemi në kontakt të ngushtë me Sead dhe do t’i urojmë suksese të mëdha për pjesën e mbetur të sezonit me Schalke.”

Kolasinac do të kthehet në klubin në të cilin kaloi pesë vjet para se të kalonte në Arsenal në vitin 2017. Ai bëri 123 paraqitje për klubin gjerman.

Ai shkroi në Cicëroj pasi nënshkroi transferimin e tij të fundit: “I uroj ekipit tim më të mirat për gjashtë muajt e ardhshëm!

“Faleminderit per gjithcka! Qëndroni të fortë, qëndroni të sigurt dhe qëndroni të shëndetshëm! ”

Arteta zbulon planet e Arsenalit në janar

Arteta.Arsenal.TEAMtalk2

Ndërkohë, menaxheri Mikel Arteta tha në konferencën për shtyp të së enjtes se përparësia e tij në janar është ratifikimi i daljeve nga klubi.

Arsenali ka një skuadër të fryrë me shumë lojtarë të shtëpisë. Në të vërtetë, ai problem ka çuar në Mesut Ozil dhe përjashtimet e Sokratis Papastathopoulos nga ekipi.

Arteta tha: “Epo, ne kemi një skuadër të madhe. Ne e dinim atë. Shumë gjëra që duhet të kishin ndodhur gjatë verës, nuk mund t’i realizonim për arsye të ndryshme.

“Ka shumë lojtarë që do të shkojnë të marrin hua. Ata do të largohen. Dhe ky është përparësia për momentin sepse nuk mund të mbajmë numrat që kemi në pozicione të caktuara.

“Ne jemi duke kërkuar ta bëjmë atë. Dhe pastaj do të shohim nëse kemi mundësitë e duhura në pozicionet që na duhet edhe më shumë ndihmë që po punojmë me klubin për t’u përpjekur t’i adresojmë ato. “

Calum Chambers është ndër lojtarët e tjerë që mund të largohen. Sidoqoftë, Arteta u zhvendos për të mbajtur të ardhmen e Reiss Nelson në Emirates, duke shpjeguar mungesën e fundit të sulmuesit.

Lexo më shumë…

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu