Edwin Tumiri, një i mbijetuar i Chapecoense rrëzimi i avionit që vrau 71 vetë, e ka parë jetën e tij të ndriçojë para syve përsëri.

Ish-punonjësi i LaMia u përfshi në një aksident tjetër udhëtimi në 2 Mars, ndërsa një autobus në të cilin ndodhej u rrëzua 150 metra poshtë një kodre në Bolivi.

Policia lokale po heton shkakun e aksidentit, i cili vrau 21 vetë dhe plagosi një tjetër 13. Dëshmitarët thonë se shoferi u përpoq të kontrollonte autobusin nën shiun e madh.

Ashtu si në rrëzimin e avionit 2016, pasuria u favorizua Tumiri ketu Ai i shpëtoi incidentit me lëndime në gjunjë dhe në shpinë.

“Unë dola [of the bus] në të katër anët, u ula, gjuri më ishte lënduar dhe thashë: ‘Përsëri, nuk mund ta besoj’, ” Tumiri i tha Los Tiempos. “Ndihem e bekuar”.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu