Sulmuesi foli për një rikthim ndërkombëtar për shokun e tij Suedez, i cili ka luajtur në AC Milan që kur u kthye në Serie A

Dejan Kulusevski i kërkoi yllit me gjelbërim të përjetshëm të Milanit, Zlatan Ibrahimovic të dilte nga pensioni dhe të luante për të Suedi në rirregullimin e këtij viti Euro 2020.

Ibrahimovic nuk ka përfaqësuar Suedinë në më shumë se katër vjet pasi u tërhoq nga futbolli ndërkombëtar pas Euro 2016.

Sulmuesi 39-vjeçar – shënuesi kryesor i të gjitha kohërave në Suedi me 62 gola në 116 paraqitje – ka lënë të kuptohet se ai është gati të përfundojë pensionimin e tij ndërkombëtar përpara Kampionatit Evropian ndërsa vazhdon të ndriçohet Seria A me Milanin.

Suedi ndërkombëtare dhe Juventus sulmuesi Kulusevski foli për një rikthim të Ibrahimoviç pas fitores së së Dielës 3-1 ndaj 10-personit Sassuolo.

“Ne i shkruajmë njëri-tjetrit. Ai është një idhull për mua, pasi vështirë se dikush në botë mund të bëjë atë që bën ai,” i tha Kulusevski Sky Sport Italia të Ibrahimovic, i cili ka shënuar 10 gola në këtë sezon dhe 11 në të gjitha garat për Serinë Milani drejtues i A-së.

“Kur ai flet shumë për mua, kjo më bën të punoj edhe më shumë të nesërmen në trajnim, sepse jam shumë krenare.

“Unë me të vërtetë shpresoj që ai të kthehet për detyrë ndërkombëtare me Suedinë në Euro. Do të ishte e mrekullueshme për mua dhe për të gjithë Suedinë. Eja, Ibra!”

Juventusi regjistroi fitoren e tretë radhazi në kampionat për herë të parë që nga korriku pasi kapërceu vizitën e Sassuolo në Torino.

Golat nga Danilo, Aaron Ramsey dhe Cristiano Ronaldo mbajtën Juve të vendosur në vendin e katërt me Milanin, pasi Pedro Obiang i Sassuolo u përjashtua para gjysmës së kohës – kampionët në mbrojtje janë shtatë pikë larg.

Ronaldo përfundoi rezultatin në vdekje pasi pesë herë fituesi i Topit të Artë i bëri 15 gola plus në 15 sezone të ndryshme në pesë ligat kryesore të Evropës.

Juve gjithashtu pësoi një gol në një ndeshje në shtëpi në Serie A ndërsa luante me një avantazh numerik për herë të parë që nga tetori 2013 kundër Milanit pasi Gregoire Defrel anuloi hapjen e minutës së 50-të të Danilo në 13 minuta në pjesën e dytë.

Kulusevski erdhi nga pankina për të zëvendësuar Paulo Dybala të dëmtuar para intervalit dhe ai shtoi: “Unë kisha vetëm një gjë në mendjen time kur hyra, që ishte të fitoja ndeshjen. Unë mund të kisha bërë shumë më mirë, por jam i lumtur që morëm pikët.

“Unë e shoh veten në Juventus për shumë vite. E shoh veten më pranë golit, ku mund të bëj një-dy të shpejtë me shokët e mi të skuadrës. Më pëlqente aty ku luaja këtë mbrëmje”.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu