Përkundër mbingarkesës, që do të thotë se tifozët po shijojnë më shumë futboll se kurrë, loja e bukur zë vendin e dytë në janar. Pagesa vjetore e Royal Rumble për shikimin e WWE zhvillohet në muajin e parë të vitit të ri, dhe disa prej nesh në 90 minuta nuk mund të presim.

Ndërsa në fillim duket paksa e çmendur të përpiqesh të bësh këpucët e të dyve bashkë, në të vërtetë ka shumë paralele. Thjesht pyesni Arsenalin, i cili ka krijuar një reputacion për shfaqjen pas pjesës së parë të këngëve të ndryshme të famshme të temës së mundjes.

90 minuta tashmë ka fantazia rezervoi një futboll Royal Rumble, por kësaj here po u japim futbollistëve ditën e pushimit.

Me 30 hyrje të vendosur për të luftuar për një goditje në titullin e WWE në ngjarjen kryesore të WrestleMania, këtu është një listë e atletëve më të mirë të WWE dhe cilat skuadra futbolli ata mbështesin.

Katër herë kampion bote dhe fitues i Royal Rumble 2012, Sheamus është një vdekje e vështirë Liverpool tifoz

Ai madje u paraqit në një ngjarje të drejtpërdrejtë në Manchester disa vjet më parë i veshur me një çantë Liverpool. Ndoshta Jurgen Klopp duhet t’i telefonojë dhe ta pyesë nëse dëshiron të plotësohet në qendër të mbrojtësit.

Kampioni i parë botëror britanik i WWE, ‘Psikopati Skocez’ Drew McIntyre premton besnikërinë e tij ndaj Rangers.

Pas vitesh zhgënjimi si për McIntyre ashtu edhe për Rangers, sendet prej argjendi dhe vlerësimet janë më në fund në të dyja jetët e tyre. McIntyre më në fund fitoi Kampionatin WWE në 2020, ndërsa Rangers duket se do të kurorëzohet kampion Skocez në 2021 për herë të parë në një dekadë.

Finn Balor kalon ditët e tij përsëri në NXT këto ditë si vrasës me përvojë me një çip në shpatull dhe një dy herë kampion NXT, por përdor kohën larg nga shkelm njerëzit pa kuptim duke parë Spurs të relaksoheni.

Të shikosh Tottenhamin nuk është ‘relaksuar’ këto ditë, por sigurisht është argëtuese të shohësh se çfarë lloj paparashikueshmërie mund të mbledhë Jose Mourinho. Ndoshta ai duhet të hidhet në anije dhe të rreshtohet me Princin në NXT për të formuar një fraksion të pabesueshëm të thembrave.

Fituesi i Royal Rumble i vitit 2006 dhe pothuajse mundësi i preferuar i të gjithëve, është e çuditshme të dish se Rey Mysterio është një tifoz i një prej klubeve më të poshtëruara të futbollit.

Për të gjithë suksesin e tyre, Los Blancos janë e kundërta e underdogs, e cila është pikërisht ajo që Mysterio ka bërë një karrierë.

Babai i NXT dhe badassi i preferuar i të gjithëve në fillimin e viteve 2000, ju do të ishit fajtor për faktin se Triple H nuk ka lidhje me mënyrën se si u shpërndan rripa përkujtimore titullit për argëtim.

Megjithatë, nuk është kështu. Loja është një i madh adhurues i askujt tjetër përveç David Moyes ‘West Ham.

Triple H dhe West Ham; dyshja më e pabesueshme.

Nëse të qenit Triple H tifoz i West Ham ishte i çuditshëm, atëherë homologu i tij i D-Generation X Shawn Michaels të qenit tifoz i Blackburn është thjesht i pakuptueshëm.

Evenshtë edhe më mahnitëse të shikosh Heartbreak Kid në të vërtetë prerë një promo në mbështetje të Rovers kur ata ishin një titull sfidues, forca e lartë e fluturimit në vitet 1990.

Billy Sharp tërhoqi festimin e ‘Z. Socko’ për Sheffield United në 2019 në shenjë nderimi për Mick Foley, i cili ishte fillimi i një tjetër kalim të bukur ende të papritur të futbollit / mundjes.

Një datë mëngjesi në shtëpinë e Sharp ka qenë katalizator që Foley të bëhet një Blade, gjë që është e përshtatshme, duke marrë parasysh natyrën ekstreme të karrierës së tij.

‘Swiss Cyborg’ i WWE ka në pronësi monikerin e ‘mbështesni vendasin tuaj’ dhe e mban mbështetjen e tij për një palë nga vendi i tij; FC Luzern.

Luzern është një herë fitues i Super League të Zvicrës, ndërsa Cesaro vazhdon ndjekjen e tij të arit të teke WWE.

Duke përfaqësuar Londrën veriore, Bayley dhe Sasha Banks kanë duruar një marrëdhënie të ndezur pasi ata janë rritur në radhët së bashku në WWE, por lidhen Arsenal.

Pa dyshim, ata nuk janë adhurues të fortë, por ne do ta lëmë të rrëshqasë.

WW Wrestler John Cena në White Hart Lane, Tottenham Hotspur FC London, Britani - 22 Jan 2008
John Cena mund të bëjë me sjelljen e një agresioni të pamëshirshëm në Tottenham – dhe disa sende argjendi, ai ka tituj të mjaftueshëm për të kursyer | Brian Rasic / Getty Images

Reperi i preferuar i të gjithëve u bë mundës pro i kthyer në aktor dhe 16 herë kampion bote John Cena kurrë nuk ka shprehur publikisht mbështetjen e tij për njërën palë në veçanti, por u fotografua duke veshur një këmishë të Spurs në vitin 2008.

Vetëm për këtë, duhet të jetë e detyrueshme që Spurs të luajë me pantallona të shkurtra xhinse për pjesën tjetër të kohës, në shenjë nderimi për ‘Doctor of Thuganomics’.

"Ftohtë guri" Steve Austin
Austin 3:16 thotë drejtësi për Bolton Wanderers … | Bill Watters / Getty Images

Jo, sytë tuaj nuk ju mashtrojnë. ‘Stone Cold’ është një tifoz i Bolton Wanderers.

‘Texas Rattlesnake’ bëri një paraqitje në Soccer AM në 2009 dhe përfundoi duke tërhequr Bolton nga një kapelë, duke deklaruar mbështetjen e tij për ta atje dhe pastaj.

Ndoshta disa fjalë të mençurisë do t’i ndihmonin ata të dilnin nga Lidhja Dy dhe të ngjiteshin përsëri në shkallë.

Artileria e rëndë irlandeze e NXT ka formuar padyshim një nga dyshet më argëtuese me Drake Maverick dhe mbështet Manchester United kur ai nuk është i zënë duke hedhur njerëzit për qejf.

Killian Dain diskuton rregullisht Djajtë e Kuq në internet dhe është ndoshta një nga tifozët më të mëdhenj të futbollit në librat me WWE.

Bashkimi me Triple H në mbështetjen e huaj për Irons nuk është askush tjetër përveç Seth Rollins, duke konfirmuar që West Ham në fakt është masiv.

Fituesi i Royal Rumble 2019 ka folur për mbështetjen e tij për klubin, duke zbuluar se FIFA 18 ishte katalizatori për lidhjen e tyre të dashurisë kur fliste me faqja zyrtare e klubit.

Një mbështetës i tretë i West Ham në listë dhe nuk është askush tjetër përveç Batista. Harrojeni çekanët të jenë masivë; ato janë gjigande.

Batista, Triple H dhe Seth Rollins duke krijuar një fraksion me bazë në West Ham dhe kalimin e detyrave midis futbollit dhe mundjes ka të ndodhë.

Disa burime në internet raportojnë se Kofi Kingston është një tifoz i Chelsea, megjithëse ka shumë pak për të provuar për të mbështetur pretendimin.

Megjithatë, ka prova se Kingston ka vizituar Manchester City dhe ka veshur fanellën e tyre, kështu që ne e kemi lidhur atë me Cityzens.

Daniel Bryan është një kafe
Daniel Bryan është një Toffee | Santiago Felipe / Getty Images

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, një nga më të mirët e mundjes në të gjitha kohërat Daniel Bryan është një Evertonian.

Bryan përmend mentorin e mëparshëm Robbie Brookside si arsyen për mbështetjen e Toffees, por pranoi në një intervistë me Qëllimi se ai nuk është më i spikatur në këtë sport.

Do të të lëshojmë, D Bry.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu