Shtë e vështirë të dallosh saktësisht se çfarë i ndan javët e lojës gjatë periudhës së Krishtlindjeve të kalendarit të Premier League.

E gjitha përzihet në një hangover të madh, të mbushur me çokollatë, festive e cila ju ka ngjitur në shtratin që dridhet midis seancave të futbollit dhe shigjetave pasdite. Megjithatë, është një furnizim i pafund i futbollit, që do të thotë se ka shumë hapësirë ​​për shfaqje të spikatura.

Pavarësisht se Liverpool ende qëndron në krye të tabelës në fund të raundit të 15-të, jastëku i tyre me tre pikë nuk është aspak i madh, dhe fakti që ata ranë pikë në West Brom të Big Sam thotë se gjithçka për sa i hapur dhe befasues Sezoni 2020/21 ka qenë deri më tani.

Shfaqjet e spikatura mund të meritohen vetëm në mënyrën më prestigjioze të mundshme; duke u siguruar një vend në të shquar 90 minuta ekipi i javës.

Romain Saiss
Saiss ndëshkoi Spurs vonë në fund | Sam Bagnall – AMA / Getty Images

Illan Meslier (GK) – Francezi gjigand u tërhoq nga një vizitë e harruar në Old Trafford, e cila e pa atë të pranonte gjashtë, duke fituar një hap të pastër kundër Burnley. Ndoshta një fëmijë me fat të mos pranojë kur u ndëshkua nga Ashley Barnes, por Meslier bëri një gjashtë mbrojtje mbresëlënëse për të mbajtur larg Burnley.

Hector Bellerin (RB) – Kapiten, udhëheqës, ambientalist. Bellerin ishte një frymë e freskët në fitoren e Arsenalit ndaj Chelsea me rezultatin 3-1 dhe u ngrit me rastin kur ai ishte kapiten i skuadrës. Një performancë pozitive sulmuese ishte e ekuilibruar me një mbrojtje të qëndrueshme.

Kortney Hause (CB) – Hause thes të parën Premier League goli gjatë fundjavës dhe mbajti një hap të pastër në një tjetër performancë të mirë të Aston Villa. Ai humbi kolegun mbrojtës Tyrone Mings me një karton të kuq në pjesën e parë dhe u rrit në mungesë të tij, duke bërë 11 spastrime dhe duke fituar nëntë duele.

Romain Saiss (CB) – Saiss doli me një barazim të rëndësishëm, të vonë, për Wolves kundër Tottenham. Drejtimi i tij pranë postit kapi mbrojtësit duke fjetur dhe e lejoi atë të drejtohej në shtëpi dhe të fitonte një pikë të madhe për skuadrën e tij.

Kieran Tierney (LB) – Ngjashëm me Bellerin, Kieran Tierney dukej shumë i përmirësuar në katër mbrojtës ndaj Chelsea. Atij iu dha licenca për të sulmuar dhe i shkaktoi Reece James një mori problemesh.

Andre-Frank Zambo Anguissa (CM) – 25-vjeçari ka qenë në heshtje një nga mesfushorët më të mirë në Premier League këtë sezon. Performanca e tij kundër Southampton e pa atë të përfundojë gjashtë driblime, të fitojë 22 duele, të bëjë 10 trajtime dhe dy pasime kryesore. Dominuese.

Tanguy Ndombele (CM) – Pavarësisht se Spurs lëshoi ​​dy pikë, Tanguy Ndombele ishte jashtëzakonisht i madh kundër Wolves. Goli i tij i hapjes duhet t’i kishte fituar ata ndeshjen dhe lëvizja e tij me topin nga mesfusha ishte e patëmetë. 23-vjeçari është një gëzim për ta parë me gjithë hap.

Bruno Fernandes (AM) – Ai mund të fajësohet për lejimin e Leicester për të shënuar hapjen e tyre të parë, por Bruno Fernandes përsëri provoi se sa i rëndësishëm është ai për Manchester United. Një gol dhe një asist i bën 31 kontribute në 28 ndeshje në Premier League. Sublime.

Bukayo Saka (RW) – A kishte ndërmend ta shënonte atë gol? Padyshim që jo, por ne do ta lëshojmë sepse ishte ende një përfundim i pabesueshëm dhe loja e përgjithshme e Saka ishte fantastike. Krahu i majtë ose i djathtë, ai vazhdon të sigurojë një rrugëdalje krijuese për Topçinjtë.

Raheem Sterling (CF) – Sprovuar dukej përsëri në gjendjen e tij më të mirë në një fitore rutinë të Manchester City ndaj Newcastle. I përbërë, i sigurt dhe i shkathët, anësori u shfaq në të gjithë dhe nxori mbrojtësit nga pozicioni me mashtrimet e tij.

Jack Grealish (LW) – Një fitore bindëse e Aston Villa-s thjesht nuk ndodh pa kapitenin e tyre. Grealish nuk ishte në fletën e shënimeve, por krijoi gjashtë shanse për shokët e tij të skuadrës dhe e drejtoi skuadrën e tij drejt fitores.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu