Ross County po drejton ndjekjen për të zbritur yllin Mbretëresha e Jugut Dan Pybus, sipas burimeve të TEAMtalk.

Mesfushori 23-vjeçar ka dalë si një nga lojtarët më të mirë në Kampionatin Skocez.

Ross tani është i etur ta tërheqë atë, megjithëse rivalët e kampionatit Dunfermline dhe Dundee janë të etur të forcojnë shtytjet e tyre të promovimit duke e nënshkruar gjithashtu.

Ne gjithashtu e kuptojmë që ish-klubi i tij Bradford City është i etur së bashku me rivalët e Ligës Dy Mansfield dhe Bolton.

Pybus i përfundoi kontrata me pëlqim të ndërsjellë në Prill 2018 në Valley Parade. Lojtari i të rinjve të Sunderland u bashkua me Bantams 12 muaj më parë pasi u largua nga Black Cats pa bërë një paraqitje në ekipin e parë.

Ai bëri vetëm dy paraqitje në kampionat për Bantams, por që atëherë është vendosur në Skoci.

Menaxherët e përkohshëm të Bradford Mark Trueman dhe Connor Sellars dinë gjithçka për Pybus, por ata kanë mjaft opsione në mesfushë. Dyshja gjithashtu ka shtuar portierin Will Huffer dhe anësorin Jordan Stevens të huazuar nga Leeds.

Bantams të rinuar besohet se kanë në shënjestër lojtarët sulmues dhe një lëvizje për Pybus mund të mos jetë në krye të listës së tyre të Janarit.

Mansfield dhe Bolton gjithashtu kanë një interes, por të tilla janë kufizimet tani në ato klube për shkak të kufizimeve të kufizimit të pagave, ata do ta kenë të vështirë të konkurrojnë financiarisht me klubet skoceze.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu