Pronarët e Birmingham City janë të gatshëm të shkarkojnë Aitor Karanka pasi forma e tyre e tmerrshme vazhdoi, mund të zbulojë TEAMtalk.

Ish-Middlesbrough dhe Shefi i Nottingham Forest mori drejtimin në verë, duke nënshkruar një marrëveshje në 2023. Ai është mbështetur mirë në tregun e transferimeve nga hierarkia kineze e klubit.

Sidoqoftë, një fitore prej një fitore në 14 ndeshje i lë Blues të dytët nga poshtë dhe në rrezik real të rënies.

Ne e kuptojmë që pozicioni i Karanka është shqyrtuar për disa javë. Tani klubi po shikon t’i sjellë fund mandatit të tij dhe po shikon mundësi për ta pasuar atë.

Sidoqoftë, një çështje është se Karanka ka edhe dy vjet për një marrëveshje fitimprurëse. Kjo gjithashtu përfshin një staf të konsiderueshëm të dhomës së pasme, i cili gjithashtu ka të ngjarë të largohet.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Karanka i etur për të luftuar

Karanka foli për përpjekjet e tij në St Andrew në një intervistë me Kohet muajin e kaluar.

Ai pretendoi se u shkarkua nuk ishte në të menduarit e tij dhe ai ishte i vendosur të ndryshonte drejtimin e tyre në formë të dobët.

“Mesazhi im i parë për fansat është ‘Keep Right On’, ” Karanka thotë për himnin e mbështetësve për rezistencën.

“E dyta ime është Keep Right Calm. E di që është e vështirë, por nëse dikush mendon se do të jap shumë justifikime për ‘Nuk kam para’ dhe ne po humbasim lojëra dhe unë do të vij në zyrën time vetëm të ulem në karrigen time duke pritur të hiqen nga puna, të marrin paratë e mia dhe të shkojnë në shtëpi, ata nuk e njohin Aitor Karanka.

“Unë do të jem këtu duke luftuar deri në sekondën e fundit. Shpresoj që kjo sekondë e fundit të jetë tre, katër, pesë vjet kur të jemi të suksesshëm dhe në vendin që klubi meriton. Kështu që qëndro i qetë.

Biseda letre: Thashethemet e transferimit të fundit gjatë gjithë ditës

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu