Ole Gunnar Solskjaer po mbështetet për të siguruar një nënshkrim të parave të mëdha këtë muaj për të ndihmuar Manchester United në përpjekjen e tyre për t’u bërë kampionë të Premier League.

United shkon në Anfield të Dielën me tre pikë të larta në krye. Një fitore ndaj skuadrës së Jurgen Klopp do të zgjasë epërsinë e tyre në gjashtë pikë. Për më tepër, ajo gjithashtu do të më tej pretendon se United mund të pretendojë një titull të parë në Premier League që nga viti 2013.

Djajtë e Kuq tashmë kanë forcuar zonat e tyre të gjera sulmuese me këtë muaj nënshkrimi i Amad Diallo.

Sidoqoftë, ata thuhet se janë ende duke kërkuar të shtrëngohen në pjesën e prapme dhe ende mund të synojnë një mbrojtës të ri.

Eric Bailly ka dalë mirë në lojërat e fundit përkrah Harry Maguire. Sidoqoftë, United është ende në kërkim të një qendre të mesme.

Në të vërtetë, raportet kanë i lidhi ata me Pau Torres të Villarrealit këtë muaj.

Sidoqoftë, eksperti i transferimeve David Webb po mbështet United për të nënshkruar një tjetër afatgjatë në Dayot Upamecano në vend.

Webb ka ndjekur Upamecano për vite me radhë dhe beson se ai është zhvilluar në një lojtar ‘të lartë’. Ai gjithashtu sugjeroi se mund të provonte ndryshuesin në garën për të fituar titullin e Premier League

Duke folur me Sky Sports, Webb është i prerë se Upamecano do të përmirësonte mbrojtjen e United.

“Anshtë interesante sepse të dy ekipet po kërkojnë të konkurrojnë në të gjitha frontet, veçanërisht me rritjen e fundit të Manchester United në kampionat dhe problemet mbrojtëse të Liverpool për momentin.”

“Një lojtar i veçantë (unë do të rekomandoja) që më shkon ndërmend është Dayot Upamecano; njërin e njoh prej shumë kohësh. Ai u fut në skenë kur u nënshkrua nga Valencia në Red Bull Salzburg ”.

Kontrata e 22-vjeçarit me RB Leipzig do të skadojë në 2023. Në verën e vitit 2021, një klauzolë në atë marrëveshje do t’u lejonte paditësve ta nënshkruanin atë për një tarifë prej 45 milion €.

Megjithatë, SportBild sugjerojnë që një shitje këtë muaj me rreth 60 milion € (53.4 milion £) mund të materializohet.

Vlen të theksohet, megjithatë, se feja e besuar e transferimit Fabrizio Romano pretendon se Leipzig nuk do të shesë Upamecano në janar. Ai vazhdon të deklarojë megjithëse skuadra e Bundesligës është dorëhequr për largimin e tij këtë verë.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Bruno Fernandes lëshoi ​​sfidën e United

Nënshkrimi i madh i janarit të kaluar, natyrisht, ishte Bruno Fernandes; ylli portugez duke pasur një ndikim të madh në vitin e tij në Old Trafford.

Pavarësisht statusit të tij si lojtari më i mirë i United, Dwight Yorke ka sfiduar mesfushorin për të udhëhequr Unitedin në argjend.

I tha Yorke Sky Sports: “Ai ka hyrë dhe e ka ngritur me të vërtetë ekipin në një mënyrë vërtet masive. Ole meriton shumë kredi për njohjen e një lojtari të tillë për ta sjellë.

Bruno Fernandes

“Ajo që ai ka sjellë në ekip nuk ka qenë asnjëra. Ai ka qenë i qëndrueshëm dhe një yll interpretues javë më javë, dhe ka mobilizuar ekipin dhe duke u dhënë atyre një energji që mungonte më herët në fushatë.

“Ai është padyshim një nga lojtarët më të mirë atje, nëse jo lojtari më i mirë atje në këtë kohë, por nuk ka asnjë pikë të jesh lojtari më i mirë nëse nuk vazhdon të fitosh gjëra në Manchester United.

“Ju gjithmonë do të gjykoheni nga fakti që keni fituar gjëra.

“Ata arritën në tre gjysmëfinale sezonin e kaluar dhe ata kanë arritur në një gjysmëfinale tjetër këtë vit dhe nuk e kaluan vijën. Kështu që koha po shënon sa i përket kësaj dhe sa i përket rezultateve.

“Jo shumë shpesh arrini në ato lloj pozicionesh dhe ai tani duhet t’i shndërrojë ato në trofe – këto do të jenë hapat e ardhshëm.

“Sa i përket vendit ku ai (Solskjaer) ka ekipin për momentin, çdo tifoz i Manchester United do të këndojë me shumë gëzim. Nuk është diçka që ne kemi qenë në gjendje të bëjmë në kohët e fundit, kështu që kjo është një kohë shumë e mirë për klubin e futbollit dhe tifozët në të gjithë botën. ”

LEXO MË SHUMË: Man Utd, Inter do të bien dakord për huazim ndërsa ylli i pakënaqur e detyron Solskjaer

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu