Disa fytyra të reja do të bëjnë debutimin e tyre këtë sezon – këtu është gjithçka që duhet të dini përpara fillimit, duke përfshirë datat, skuadrat dhe më shumë

Lidhja esports e Major League Soccer është përsëri në fillim të vitit 2021 me më shumë ekipe dhe një format të ri në internet.

I njohur si eMLS, këtë vit disa fytyra të reja do të përfshihen në FIFA 21 turneu së bashku me përfaqësuesit e njohur ndërsa ata luftojnë për çmimin e lartë.

Përpara fillimit, Qëllimi ju sjell gjithçka për të cilën duhet të dini eMLS 2021, përfshirë kur fillon, ekipet e përfshira dhe ato që janë në rrezik.

Cilat klube janë të përfshira në eMLS 2021?

Një total prej 27 klubesh do të marrin pjesë në sezonin e ri eMLS, me Inter Miami CF dhe Saint Louis City SC duke debutuar.

Kur është eMLS 2021 aktive dhe cila është struktura e sezonit?

Sezoni 2021 eMLS do të përbëhet nga tre turne të transmetuara drejtpërdrejt që secili të zhvillohet gjatë dy ditëve.

Sezoni do të fillojë 16 Janar me eMLS League Series One dhe vazhdoni tutje 13 Shkurt me eMLS League Two dhe përfundoni me Kupën eMLS e cila fillon 20 Mars.

Përpara secilës Seri të Ligës, të gjitha 27 Klubet do të luajnë në lojërat kualifikuese në internet me tetë Klubet më të mira në pikë, duke kaluar në turneun përkatës të Seria e League.

Pas përfundimit të League League, 11 klubet më të mira në total do të kualifikohen automatikisht në Kupën eMLS. 16 Klubet e mbetura do të garojnë në një turne të Kualifikuesit të Shansit të Fundit për të luftuar për pasardhësin e 12-të të Kupës eMLS.

New York Redbulls vs Cincinnati

Cili është çmimi eMLS 2021?

Sezoni eMLS 2021 përmban një 70,000 dollarë (52,500 £) pishinë çmimesh.

Në cilin sistem zhvillohet eMLS 2021?

Sezoni eMLS zhvillohet në PlayStation 4. Të gjithë lojtarët do të përdorin kontrollorët e lojrave SCUF, kufjet JLab Play dhe mikrofonat Talk.

Si faktorizohet eMLS në Serinë Globale FIFA 21?

eMLS është një Kualifikues i Ligës së Tier 1 për rajonin e Amerikës së Veriut të Serisë Globale FIFA 21, i cili mundëson që tre fituesit më të mirë në eMLS Cup të marrin vende të drejtpërdrejta në Playoffs Rajonale të Serive Globale të Amerikës Veriore të PS4.

Çfarë është seria globale FIFA 21?

Seria Globale FIFA 21 është një ekosistem konkurrues i FIFA – përmes së cilës lojtarët mund të përparojnë nga Playoffs i Serisë Globale FIFA 21 në Kupën e FIFA eWorld. Seria Globale u zhvendos në një format plotësisht online dhe do të bazohet në rajone në 2021.

Si mund ta shikoni eMLS 2021?

Tifozët mund të akordohen në të tre garat në Twitch.tv/MLS, Twitter.com/MLS dhe MLSsoccer.com.

Kush janë pro FIFA-s që marrin pjesë në eMLS 2021?

Të 27 skuadrat do të kenë përfaqësuesit e tyre FIFA që i përfaqëson ato.

Këtë sezon 13 lojtarë janë transferuar në klube të reja ose janë këngëtarë të rinj. Kjo përfshin Kid M3mito, kampionin inaugurues të Kupës eMLS në 2018, duke transferuar nga Dinastia e Hjustonit te Zjarri i Çikagos FC, FC Dallas ri-nënshkrimin e AlanAvi, Playerin e tyre eMLS nga 2018 dhe 2019, dhe Vancouver Whitecaps ri-nënshkrimi i Skill Shack, Player i tyre eMLS nga 2019.

Lista e plotë e lojtarëve është më poshtë.

Ekip Lojtar
Atlanta United TBC
Austin Xbleu – John Garcia
Zjarri i Çikagos Kid M3Mito – Guillermo Trevino
Cincinnati Fiddle – Gordon Thornsberry
Colorado Rapids Gonzo – Brandan Gonzales
Columbus Crew Crew96Skamzz – Graham Ellix
Dallas Alanavi – Alan Avila
DC e Bashkuara Kingcj0 – Mohamed Diop
Dinastia e Hjustonit Jordyreyes – Jordy Reyes
LAFC Remimartinn – Martin Oregel
LA Galaxy Kumbari – Giuseppe Guastella
Inter Miami Im_Pabs – Pablo Georgakopulos
Minesota e Bashkuara Tokyorift – Brandon Yamane
Ndikimi i Montrealit Mehdibob3 – Mehdi Benghalem
Nashville Doolsta – Cormac Dooley
I ri Anglia Revolucioni Jko – ​​John Oliveira
Qyteti i Nju Jorkut Didychrislito – Christopher Holly
Demat e Nju Jorkut Adamou – George Adamou
Qyteti Orlando Maloney – Douglas Bendeck
Unioni i Filadelfias Cisseszn – Macisse Diop
Lëndë drusore të Portland Rctid Thiago – Edgar Guerrero
Tërmetet në San Hoze Benr – Ben Remez
Sounders Sounders Gsgxs – Gunbir Gill
Sportive KC Alekzandur – Alexander Betancourt
Qyteti i Shën Luisit Qyteti Stl Hasib – Hasib Zulfic
Toronto Philb94 – Phil Balke
Vancouver Whitecaps Kasolle e Aftësive – Erfan Hosseini

Kush janë preferuesit e eMLS 2021?

Konkurrenti i eMLS i New York Red Bull, George Adamou, është kampioni në fuqi i Kupës eMLS nga viti 2020.

Lojtari i eMLS i FC Cincinnati, FCC Fiddle, dhe Atlanta UnitedLojtari i eMLS, Paulo Neto, ishte kampion i Amerikës së Veriut dhe Amerikës së Jugut EA Sports FIFA 20 Kupat e Verës.

Guillermo Tervino i Chicago Fire ishte një Kampion i Kupës eMLS 2018.

Alan Avila i FC Dallas ishte Kampion i All-Star Challenge i eMLS 2018.

Cormac Dooley i Nashville dominoi në 2019, duke u bërë Kampion i Serisë 1 dhe Serisë 2 të Ligës eMLS dhe Kampion i Kupës eMLS 2019.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu