Tottenham thuhet se ka emëruar çmimin e tyre për Dele Alli pasi vendosi kundër lejimit të tij për t’u bashkuar me PSG në huazim në afatin kalimtar të janarit.

Spurs mesfushori sulmues ka rënë plotësisht në favor të Jose Mourinho këtë sezon. Në të vërtetë, ai u la përsëri jashtë skuadrës për Fitorja e së Dielës në Premier League në Sheffield United.

PSG u paraqit si pretendentët kryesorë të 24-vjeçarit gjatë verës dhe tre oferta të kthyera për shërbimet e tij.

Sidoqoftë, ndërsa ditët kalojnë derisa të mbyllet dritarja e janarit, gjigandët francezë kanë rritur përsëri ndjekjen e tyre.

Dhe me ish-shefin e Spurs Mauricio Pochettino tani në krye të Parisit, ka një shans edhe më të madh për një marrëveshje që mund të bëhet.

Por sipas Mbështetësit e kanalit përmes Le Parisien (siç citohet nga I kapur jashtë), Tottenham do të lejojë që Dele të largohet përgjithmonë.

Raporti thekson se klubi i veriut të Londrës do të kërkojë një tarifë prej 50 milion € (45 milion) për anglezin.

Kryetari i Spurs Daniel Levy është jashtëzakonisht i vështirë për tu trajtuar dhe megjithëse një marrëveshje kredie me një mundësi për të blerë mund të jetë akoma në karta – kjo do të jetë shumë më e vështirë të biesh dakord sesa një shitje e parave të drejtpërdrejta.

Dele shtyn për daljen e Spurs

Sa për vetë lojtarin, eksperti italian i transferimeve Fabrizio Romano kohët e fundit pohoi se Dele po bën presion për ndërrimin.

Kashta e fundit ka të ngjarë të ketë ardhur pasi Gedson Fernandes u preferua në stol kundër Blades.

Dele Alli, Jose Mourinho

Le Parisien shton se ‘ata e kanë të vështirë të besojnë se Leonardo do të sigurojë transferimin e dikujt tjetër përveç Dele këtë muaj’.

Shefi i transferimeve të PSG është gjithashtu në kërkim të një Lionel Messi të pakënaqur. Megjithatë, fokusi për atë mega marrëveshje është më shumë drejt verës.

Dele ka bërë 12 paraqitje në të gjitha garat për Spurs këtë sezon, por vetëm gjashtë kanë qenë startues.

Ai është i dëshpëruar për kohën e lojës për të detyruar rrugën e tij të kthehet në skuadrën e Anglisë për Euro 2020. Dhe duke luajtur nën shefin e tij të vjetër Pochettino në Paris mund t’i japë atij mundësinë e përsosur për ta bërë këtë.

Të dy klubet kanë kohë deri më 1 shkurt për të përfunduar marrëveshjen.

LEXO MË SHUMË: Tarifa e madhe e huasë ka të ngjarë të shkatërrojë shpresat e Tottenhamit për marrëveshje playmaker

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu