Everton është bashkuar me klubet e lidhura me një lëvizje verore për Nicolas De La Cruz të River Plate nëse, siç pritej, ai është në dispozicion në një transferim falas.

23-vjeçari u bashkua me River Plate nga klubi uruguajan Liverpool FC Montevideo në 2017. Mesfushori është bërë një lojtar i njohur, duke shënuar 17 gola dhe duke siguruar 23 asistime nga 96 paraqitje.

Ai ka shënuar tre herë nga shtatë dalje këtë term, por duket se do të largohet në verë. Kjo sipas Marca, të cilët sugjerojnë se ai do të lejojë që kontrata e tij të prishet dhe të largohet falas.

Kombëtarja uruguajane është shikuar nga shumë prej klubeve më të mira të Evropës në kohët e fundit. Dhe ai është i sigurt që do të ketë shumë pretendentë nëse skadon kontrata e tij.

Nuk ka asnjë shenjë se River Plate i ofron atij kushte të reja dhe tani është shfaqur arsyeja pse. I lindur në Montevideo, i riu dëshiron që klubi i tij i mëparshëm të paguajë një borxh që i detyrohet River.

Ai erdhi nëpër radhët e të rinjve të Liverpool Montevideo para se të luante për ekipin e të rriturve. Dhe besnikëria e tij ndaj Los negros de la cuchilla mund të parandalojë një kontratë të re me veshjen argjentinase.

Gjithçka dukej se ishte në rregull për të nënshkruar një marrëveshje të re derisa ai shtoi disa kërkesa në negociata.

Ky borxh është rreth $ 1 milion, me River ende për të paguar 70% të fundit të të drejtave të tij – ende në pronësi të Liverpool. De La Cruz nuk do të nënshkruajë një zgjatje derisa borxhi të shlyhet.

Ka pak mundësi që kjo të ndodhë dhe kështu klubet do të jenë të gatshëm të hidhen pas disa muajsh. Everton nuk është i vetmi klub i Premier League i etur, me Manchester City që tregon një interes.

Winger largohet

De La Cruz është një për verën por Yannick Bolasie ka lënë me hua për t’u bashkuar me Middlesbrough. Ai do të qëndrojë në Teesside deri në fund të sezonit.

Ndërkombëtarja e DR Kongos nuk është paraqitur për Toffees që nga fushata 2017-2018. Ai bëri 17 paraqitje në të gjitha garat atë sezon.

Anësori ka kaluar kohë në huazim në Aston Villa, Anderlecht dhe Sporting gjatë disa sezoneve të fundit. Ai tani është në Riverside dhe shefi i Boro, Neil Warnock ishte i kënaqur.

“Unë e njoh Yannick për shumë vite,” tha ai. “Unë e pyeta nëse ai mund të na ndihmonte deri në fund të sezonit dhe të bëja një palestër në të njëjtën kohë.

“Nuk mund të presim mrekulli, por ai është një djalë i mirë dhe mund të luajë pozicione të ndryshme për mua. Ai do të jetë mirë në dhomën e zhveshjes dhe është një nxitje e madhe për ne. “

LEXO MË SHUMË: Ancelotti nuk do ta fajësojë Pickford

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu