Everton shpreson të nënshkruajë Joshua Zirkzee në huazim nga Bayern Munchen këtë muaj, është pretenduar.

Carlo Ancelotti dëshiron të sjellë përforcime sulmuese pasi shënuesi i parë Dominic Calvert-Lewin pësoi një dëmtim.

Forma e Calvert-Lewin ka qenë kryesore për gjysmën e parë premtuese të sezonit, kështu që ata duhet të gjejnë mbulesë. Sipas talkSPORT, Zirkzee mund të jetë njeriu që plotëson boshllëkun.

Sulmuesi i Bayern është një objektiv afatgjatë për të Everton, i cili fillimisht donte ta nënshkruante atë në 2017. Ata nuk e kanë humbur shikimin që prej tij, dhe tani me sa duket po mbyllin një marrëveshje.

Stacioni i radios pretendon se Everton do të nënshkruajë Zirkzee në huazim për pjesën tjetër të sezonit. Nëse magji e tij do të jetë një sukses, mund të ketë diskutime në lidhje me një transferim të përhershëm.

Zirkzee ka treguar blic të potencialit për Bayern që kur u bashkua me ta si një lojtar akademie nga Feyenoord në 2017. Ai shënoi një hat-trick në debutimin e tij për rezervat në 2019.

Adoleshenti gjithashtu gjeti rrjetën në debutimin e tij për të moshuarit sezonin e kaluar dhe e përfundoi fushatën me katër gola nga 12 paraqitje.

Natyrisht, ai e ka pasur të vështirë të futet në ekipin e parë rregullisht në Bayern, sulmuesi kryesor i të cilit Robert Lewandowski ishte lojtari më i mirë në botë në vitin 2020.

Prandaj, Zirkzee është dashur të luajë për rezervat e tyre në kategorinë e tretë gjermane aq herë sa ka bërë në Bundesliga deri më tani këtë sezon. Ai është ende për të shënuar në secilën konkurs në 2020-21.

Potenciali i tij mbetet i lartë, megjithatë, kështu që një periudhë huazimi larg Bayern mund t’i japë atij platformën që i nevojitet për të zhvilluar.


Abonohuni falas në gazetën ditore të TEAMtalk


Zirkzee e ka konsideruar lëvizjen e Evertonit më parë

Everton do të ishte një lojtar i gatshëm, me vetë Zirkzee që ishte tunduar nga klubi më parë.

“Everton ishte një opsion serioz për mua,” konfirmoi ai vitin e kaluar, duke folur në lidhje me vendimin e tij për t’u bashkuar me Bayern në 2017.

“Ronald Koeman ishte trajner, Romelu Lukaku u largua për në Manchester United atë verë dhe unë mora ndjesinë nga Everton se kishte një mundësi të mirë që unë të bëhesha diçka atje.

“Ata madje më ofruan një kontratë ndërsa isha në gjyq.”

Tani, ai më në fund mund të ketë shansin për të provuar veten në Goodison Park.

LEXO MË SHUMË: Carlo Ancelotti refuzon të përjashtojë kthimin e sulmuesit me nëntë gola

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu