Një interpretues kryesor i Tottenham shpejt mund të përballet me një vendim të vështirë pasi raportet e fundit pretenduan se ish-klubi i tij po konsideron të aktivizojë klauzolën e tij të blerjes.

Tottenham e kanë gjetur brazdën e tyre nën Jose Mourinho pas një fillimi të vështirë të jetës vitin e kaluar.

Portugezi ka nxjerrë dyshen më të mirë vdekjeprurëse Harry Kane dhe Son Heung-min. Për më tepër, Tanguy Ndombele është shndërruar nga i pahijshëm në maestro.

Një komponent thelbësor prapa ringjalljes së Spurs erdhi përmes marrëveshjeve të transferimit të Mourinho në verë.

Pierre-Emile Hojbjerg është futur në mënyrë të përsosur dhe ka siguruar kafshim dhe qëndrueshmëri në dhomën e motorit.

Mbrojtësi i majtë spanjoll Sergio Reguilon ka qenë gjithashtu një zbulesë. Pesë asistime tashmë janë shënuar në të gjitha garat për të shkuar së bashku me një seri shfaqjesh të forta mbrojtëse.

Ish-ylli i Real Madrid është tashmë një favorit i tifozëve në Londrën e Veriut, megjithëse raportet e fundit sugjerojnë se qëndrimi i tij mund të mos jetë i gjatë.

Dalje spanjolle Sporti (përmes Qëllimi) zbulojnë se Los Blancos ‘po konsiderojnë të shkaktojnë një klauzolë për ta rikthyer mbrojtësin.’

Sergio Reguilon Tottenham

Klauzola u fut në kontratën e Reguilon me nënshkrimin për Tottenham, dhe siguron që një 45 milion € (40 milion £) duhet të pranohet – me kusht që ajo të bëhet brenda dy viteve nga lëvizja e tij fillestare.

Megjithëse kjo shifër do të përfaqësonte një rritje në shpenzimet fillestare të Spurs, performancat e tij yjore me siguri do ta shihnin atë të vlerësuar më lart në tregun e lirë.

Nëse bëhet një ofertë e tillë, vendimi nëse do të kthehet përsëri në Spanjë do të merret nga Reguilon.

Tottenham kërkoi që të refuzojë Eriksen ‘i parespektueshëm’

Christian Eriksen

Ndërkohë, ish-sulmuesi i Leeds United Noel Whelan ka marrë një goditje të shpejtë te Christian Eriksen dhe ka paralajmëruar Tottenhamin që të mos nënshkruajë përsëri me mesfushorin.

Eriksen, 28 vjeç, kaloi gjashtë sezone e gjysmë me Spurs para se të nisej për Inter Milan në janar 2020. Ai u largua nën një re pasi e bëri të qartë gjashtë muaj para largimit të tij se ai donte ‘një sfidë të re’.

Reprezentuesi danez ishte i lidhur me Real Madrid por asgjë nuk u materializua dhe ai përfundimisht u drejtua për në San Siro. Duke qenë një person i pandërprerë për Spurs që nga viti 2013, mënyra e daljes së tij ende renditet me shumë.

Ai u shfaq me ‘mjete poshtë’ gjatë muajve të fundit të kohës së tij në veri të Londrës. Duke qenë një titullar i rregullt për kaq shumë vite, ai u përdor jashtë stolit në gjysmën e paraqitjeve të tij.

Lexoni historinë e plotë këtu.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu