Tai kërcënim të Leo Messi është i tillë që edhe trajnerët më të mirë në botë nuk kanë gjithmonë zgjidhjet taktike për ta ndaluar, por Carlo Ancelotti ka zbuluar hilen që ai përdori për të ndihmuar të tijin Real Madrid lojtarët lehtësojnë frikën nga përballja me argjentinasin.

Trajneri kryesor i Everton përballet me fluturime të larta Manchester City në Kupën e FA, dhe deklaroi që kanë të bëjnë me Pep GuardiolaEkipi është pak si të përballet Messi.

“Kur isha në Real Madrid dhe kemi luajtur shumë herë kundër Messit, i cili ishte një nga kundërshtarët më të mirë, unë kurrë nuk kam folur me lojtarët për Messin [otherwise] ata do të trembeshin “, tha ai.

“Prandaj kjo është arsyeja pse unë përpiqem të mos flas shumë për City.

“Në vend që të flas për Messin, unë vura në dukje gjëra të tjera. Të gjithë i njohin lojtarët dhe cilësinë e tyre individuale. Përqendrohuni në atë që duhet të bëni.

“Unë jam i kënaqur sepse kjo javë funksionoi mirë. Nuk e di nëse mund të tregojmë të njëjtën cilësi si në stërvitje si ndaj City.

“Për këto lloj ndeshjesh duhet të tregoni cilësinë tuaj dhe të mos përpiqeni të mbroni cilësinë e kundërshtarit. Nëse përqendroheni në lojën tuaj, nuk duhet të shqetësoheni shumë për kundërshtarin tuaj.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu