Barcelona përpara Ansu Fati ka folur për ëndrrën e tij për të luajtur në Euro 2020 pasi fitoi çmimin NXGN 2021.

Duke marrë çmimin për mrekullinë më të mirë mashkullore në futboll, 18-vjeçari shikoi përpara verës, por këmbënguli që ai duhet të përqëndrohet në rikuperimin e duhur së pari.

“Shpresoj se mund të jem [at Euro 2020], por së pari duhet të rikuperoj lëndimin, ” Ansu Fati i tha Goal.

“Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, por është një ëndërr për çdo lojtar që të jetë në gjendje të luajë një Kampionat Evropian.

“Unë nuk vendos qëllime, por përpiqem të përmirësohem dita ditës, duke u rritur si lojtar dhe si person”.

Ansu Fati aktualisht është duke u rikuperuar nga një menisk i shqyer në gjurin e tij të majtë të marrë në nëntor, dhe në shkurt iu desh t’i nënshtrohej një operacioni të mëtejshëm në zonë.

Nuk ka ende ndonjë datë të caktuar për kthimin e tij, por një përshtatje Ansu Fati mund të jetë një nxitje e vërtetë për të Spanja kete vere.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu