Wfshij pjesën tjetër të Barcelona skuadrës iu dha një ditë pushimi të shtunën, Ansu Fati arriti në terrenin e klubit për të vazhduar shërimin e tij nga dëmtimi.

18-vjeçari ka qenë jashtë që kur grisi meniskun në gjurin e tij të majtë gjatë një ndeshje kundër Betis i vërtetë më 7 nëntor.

Në atë kohë, sulmuesi pritej të ishte jashtë fushe për katër muaj, por ai ka pësuar pengesa gjatë fazës së tij të rikuperimit.

Duke iu nënshtruar një operacioni në gju në kohën e dëmtimit në nëntor, Fati mund të detyrohej të hynte përsëri nën thikë përsëri.

Mbetet të shihet nëse reprezentuesi spanjoll kërkon një operacion të dytë në gju. Ai për momentin vuan nga një nyje e përflakur.

Barcelona janë të prirur të mos i bëjnë asnjë presion të riut dhe shërimin e tij. Klubi dhe stafi i tij mjekësor janë në dialog të vazhdueshëm me lojtarin dhe babanë e tij.

Ndërsa pret të shohë nëse ka nevojë të operohet për herë të dytë, Fati ka vazhduar me ushtrimet e tij në Barcelonaterren stërvitjes të shtunën.

Ndërsa ishte në kompleks, adoleshenti shfrytëzoi rastin për të parë një lojë të ekipit të të rinjve. Pjesa tjetër e shokëve të tij të moshuar ishin në shtëpi në ditën e tyre të pushimit.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu