Tai është titulli LaLiga Santander Barcelonaështë për të humbur pas Atletico Madrid u mund nga Sevilla në Estadio Ramon Sanchez Pizjuan të Dielën në mbrëmje.

Marcos Acunado të thotë fituesi Atletico qëndroni në 66 pika për fushatën, duke i vendosur ato brenda mundësive Barcelona përsëri në vendin e tretë.

Ashtë një mrekulli e vogël që Blaugrana të përmendet në bisedën e sfiduesve të titullit pas mënyrës se si e filluan sezonin, e lëre më të konsiderohen favoritë për të fituar kampionatin.

Ronald Koeman ka bërë mrekulli në Camp Nou, veçanërisht gjatë javëve të fundit, duke mbikëqyrur një vrapim në LaLiga Santander që ka dhënë 12 fitore nga 13 ndeshjet e tyre të fundit.

Kadiz janë skuadra e vetme që marrin pikë nga katalanasit që nga fundi i vitit, me një barazim 1-1 në Camp Nou.

Ndoshta faktori kryesor prapa Barcelonapërmbysja në formë janë shfaqjet e Lionel Messi, i cili sigurisht po bën ndryshimin vonë.

Argjentinasi ka përfituar nga Koemanndryshimi i sistemit, gjithashtu. Trajneri holandez shpesh është rikthyer në një sistem me tre qendërmbrojtës në muajt e fundit, me të ngjashmit me të Frenkie de Jong dhe Ousmane Dembele lulëzon gjithashtu në këtë konfigurim.

Cfare ka me shume, BarcelonaLojtarët e rinj janë rritur në pjatë. Oscar Mingueza dhe Ronald Araujo kanë bërë punë të shkëlqyera që nga promovimet e tyre nga ekipi B.

Pastaj nuk është Pedri, i cili ka qenë një nga Barcelonalojtarët më të mirë gjatë gjithë sezonit. Nënshkrimi i shokëve të tij të verës, Sergino Dest, po shijon veten si një mbrojtës i krahut të djathtë.

E gjithë kjo ka kulmuar në një formë që ka Blaugrana katër pikë larg vendit të parë, me një lojë në dorë ndaj rivalëve të tyre. Duke qenë se ata luajnë të dy Real Madrid dhe Atletico para se të mbarojë sezoni, ata janë në kontroll të fatit të tyre.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu