Fose ca kohe tani Georginio Wijnaldum është lidhur shumë me një lëvizje verore në Barcelona, por performanca e tij kundër Real Madrid të martën mund ta bëjë klubin katalanas të mendojë dy herë.

30-vjeçari është jashtë kontratës këtë verë në Liverpool dhe duket e sigurt për të vazhduar përpara.

Madje ka pasur raporte se holandezi tashmë ka një marrëveshje me të Joan Laporta për të nënshkruar për Barcelona kur ai bëhet një agjent i lirë në korrik.

WijnaldumPjesa në një performancë zhgënjyese të Liverpool në Madrid në ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve të martën, megjithatë, mund të lërë disa duke menduar se ai dështoi në audicionin e tij.

Në fund të fundit, vështirë se ka një mënyrë më të mirë për të bërë një përshtypje të mirë te Barcelona sesa duke luajtur mirë kundër rivalëve të tyre, por Wijnaldum ishte pjesë e një mesfushë që luftonte për të ushtruar ndonjë kontroll në lojë, të paktën deri në Thiago u soll në fushë dhe që Madridi luajti me lehtësi.

Shanset e Real Madrid ndaj Liverpoolit duket se erdhën kaq lehtë, me pak presion të aplikuar.

Wijnaldum vetë dukej se rrinte pranë dhe shikonte si Luka Modric dhe Vinicius Junior shijoi mjaft kohë dhe hapësirë ​​në kutinë e Liverpoolit në golin e tretë.

Ishte një natë e keqe në zyrë për Reds dhe lojtari holandez nuk mund të marrë përsipër të gjithë fajin, por krijon pikëpyetje për përshtatshmërinë e tij për një rol në mesfushën e Barcelonës.

WijnaldumPerformanca e përgjithshme individuale të martën nuk ishte aq e keqe, por çdo skautist i Barcelonës që do të shikonte do të donte ta shihte atë të konkurronte pak më mirë me mesfushën e Madridit.

Ronald Koeman është një tifoz i bashkatdhetarit të tij dhe bordi në Camp Nou do të jetë tifoz i mungesës së një pagese transferimi, por a është një lojtar që do të jetë 31-vjeçar, a vlen vera të investojë?

Wijnaldum është një lojtar cilësor, një natë zhgënjyese nuk mund ta ndryshojë atë, por nuk është e qartë se ai do të përmirësonte ekipin Blaugrana ose se do t’i garantohej koha e lojës përpara Sergio Busquets, Frenkie de Jong ose Pedri.

Ekziston një rrezik, pra, që holandezi të bëhet i ri Miralem Pjanic, një shikues i irrituar nga pankina.

Nga ana tjetër, Busquets do të jetë 33 vjeç sezonin e ardhshëm dhe minutat e tij mund të duhet të menaxhohen me më shumë kujdes.

Wijnaldum nuk është saktësisht i njëjti profil i lojtarit si Busquets, por ai mund t’i sigurojë Koeman një mundësi rotacioni më të besueshme sesa Pjanic.

Mesfushori i Liverpoolit ka të ngjarë të komandojë një pako të majme të pagave, veçanërisht duke arritur në një transferim falas, dhe Barcelona do të duhet të vlerësojë nëse ia vlen të paguash atë për një lojtar në anën e gabuar të tridhjetë dhe i cili nuk do të jetë domosdoshmërisht një pjesë kryesore në anash

Përgjigja për këtë pyetje mund të varet pjesërisht nga ato që merren, nëse ka, Sergio Aguero ose Memphis Depay, lojtarët e tjerë Barcelona janë të lidhur me transferime falas për të.

Me Barcelona nuk ka gjasa të jetë në gjendje të sanksionojë tarifat e transferimit në verë, Wijnaldum mund të duket një mundësi shumë e mirë për ta humbur, por ka disa dyshime bezdisëse për sensin e mirë për ta sjellë atë dhe paraqitja e tij kundër Real Madrid i shton ato.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu