Tverës së tij Neymar telenovelë mbaroi para se të fillonte, si Paris Saint-Germain konfirmoi rinovimin e kontratës së tij të shtunën. Zgjatja do ta shohë atë deri në vitin 2025.

Por Barcelona bëri një përpjekje për ta nënshkruar para se ai të shkruante të tijin PSG përtëritje

Sipas RAC 1, katalanasit dërguan përfaqësues në Paris në javët para se ai të zgjaste qëndrimin e tij në Parc des Princes për të negociuar një kthim të mundshëm në Camp Nou.

Ata kanë thënë se bisedimet përfshinin Neymar duke shprehur dëshirën e tij për t’u kthyer në Katalonjë. Megjithatë, vetëm disa javë më vonë, ai e përkushtoi të ardhmen e tij te PSG.

Lajmi për rinovimin e tij nuk është pritur mirë në Camp Nou. Ish-klubi i lojtarit ndihet sikur ishin përdorur dhe udhëhequr.

Një Neymar i lumtur

Neymar është i lumtur të vazhdojë në Paris, siç tha vetë.

Jam shumë i lumtur që qëndroj në Paris“, Tha Neymar.” Jam i lumtur që qëndroj këtu për shumë vite dhe do të marr pjesë në projektin e klubit, duke shpresuar të fitoj tituj dhe të bëj realitet ëndrrën tonë të Ligës së Kampionëve. “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu