AC Milano po negocion me të Barcelona mbi një marrëveshje të mundshme për Junior Firpo, me një hua me një mundësi për të blerë duke parë opsionin më të mundshëm.

Rossonerët kanë qenë të interesuar në një marrëveshje huazimi për javë të tëra, ndërsa Blaugrana po bënte presion për një marrëveshje të përhershme. Tani, një kredi me mundësi blerjeje duket se është kompromisi.

Një marrëveshje nuk është arritur ende, por bisedimet janë intensifikuar, siç thuhet për La Gazzetta dello Sport, më pas Barcelona treguan një gatishmëri për të qenë fleksibël ndaj kërkesave të tyre.

Një nga detajet kryesore ende për t’u finalizuar mund të ketë të bëjë me natyrën e opsionit të blerjes. Barcelona dua të arkëtoj të parën Betis i vërtetë mbrojtës i plotë, por AC Milan nuk duan të jenë të detyruar ta blejnë lojtarin përgjithmonë.

24-vjeçari arriti në Barcelona në vitin 2019 si konkurs për Jordi Alba, por mbrojtësi i lindur në Dominikanë nuk ka pasur ndikimin e shpresuar dhe tani klubi katalanas dëshiron të rikuperojë disa nga humbjet e tyre. Barcelona te blera Junior Firpo nga Betis i vërtetë për 18 milion euro fillestare, me një potencial të mëtejshëm 12 milion euro në variabla.

Do të jetë interesante të shihet se çfarë tarifë vendoset në marrëveshjen e huasë AC Milan dëshirojnë ta bëjnë transferimin të përhershëm.

Ish-lojtari i Spanjës nën-21 është një nga një numër lojtarësh që konsiderohen të transferueshëm nga Ronald Koeman dhe bordi Blaugrana ndërsa kërkojnë të shkurtojnë skuadrën dhe të mbledhin fonde këtë verë. Ai luajti 18 herë në 2020/21, duke filluar vetëm shtatë ndeshje.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu