Barcelona janë në ngritje. Që nga viti 2021 ata kanë treguar qëndrueshmëri në LaLiga Santander dhe ata kanë kapërcyer fillimin e tyre të dobët të sezonit.

Tani, ata po marrin frymë në qafë të Atletico Madrid, epërsia e të cilit në krye është ulur në katër pikë.

Ky rikthim është falë asaj Barcelona kanë bërë në 13 ndeshjet e tyre të fundit – duke fituar 12 dhe duke barazuar vetëm një.

Barcelona janë të pamposhtur në LaLiga Santander këtë vit kalendarik. Ndeshja e vetme që ata nuk fituan erdhi kundër Cadiz në 21 Shkurt. Një fitore 6-1 në Real Sociedad të Dielën në mbrëmje sapo erdhi si prova e fundit se ata janë skuadra më e mirë e Spanjës për momentin.

Po ashtu, ata mundën Granada 4-0, Alaves 5-1 dhe Huesca 4-1 javët e fundit.

Afër perfekt në 2021

Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë rënë më shumë pikë sesa Barcelona në vitin 2021.

Los Rojiblancos kanë fituar nëntë, kanë barazuar katër dhe kanë humbur një nga 14 ndeshjet e tyre që nga fundi i vitit. Skuadra e Zinedine Zidane, ndërkohë, ka fituar tetë, barazuar tre dhe ka humbur një nga 12 të tyre.

Ronald Koeman ka arritur të gjejë qëndrueshmëri dhe një XI të preferuar, pavarësisht problemeve të katalanasve me dëmtimin.

Lionel Messi duket se do të quhet Pichichi këtë sezon, pasi ai tashmë ka 23 gola në emrin e tij.

Pas pushimit ndërkombëtar, Barcelona takohen Real Valladolid dhe Real Madrid. Një përplasje e madhe pret.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu