Joan Laporta dhe Ronald Koeman po kërkojnë të ndërtojnë një projekt ambicioz dhe fitues në Barcelona, me planet tashmë në proces për rekrutimin e verës.

Të gjithë lojtarët që synojnë Blaugrana janë me cilësi të lartë dhe reputacion të lartë në futbollin evropian, megjithëse shumë prej tyre do të arrinin me çmim të ulët.

Katalanasit nuk kanë muskujt financiarë të lashtë pasi përpiqen të ndjekin emra që mund t’i kishin gjetur më të lehtë për të tërhequr disa vite më parë.

Megjithatë ka ende shumë pozitive për t’u bashkuar me Barcelonën këto ditë, jo më shumë sesa perspektiva e ndarjes së një dhome zhveshjeje me Lionel Messi.

Memfis Depaj

Koeman ka kaluar gati një vit duke kërkuar që bashkatdhetari i tij të nënshkruhet në Camp Nou. Kontrata e Depay në Lyon do të skadojë në verë, megjithëse klubi francez ende po shikon mundësinë e një zgjatjeje. Juventus dhe Liverpool janë gjithashtu të interesuar.

Georginio Wijnaldum

Një tjetër nga ish-ndërkombëtarët holandezë të Koeman, mesfushori është gjithashtu jashtë kontratës në fund të këtij sezoni. Liverpool nuk ka hequr dorë nga mbajtja e tij, por Barcelona po udhëheq një numër klubesh, duke përfshirë Paris Saint-Germain, Chelsea dhe Juventus, që po garojnë për nënshkrimin e tij.

Eric Garcia

Mbrojtësi i ri është jashtë kontratës edhe këtë verë. Ai ka refuzuar një marrëveshje të re në Manchester City dhe dëshiron të luajë për Barcelona. PSG gjithashtu ka qenë e interesuar.

Erling Haaland

Një nga lojtarët më të kërkuar në futbollin botëror, 20-vjeçari kërkohet nga klubet më të mëdha në Evropë, duke përfshirë City, PSG dhe Real Madrid. Borussia Dortmund e vlerëson atë në 180 milion euro këtë verë.

Sergio Aguero

Barcelona është në bisedime të avancuara për të nënshkruar me shokun e tij të ekipit argjentinas të Messit, kontrata e të cilit në City është duke përfunduar këtë verë. PSG dhe Independiente janë gjithashtu në përzierje.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu