Barcelona mund të ndahej Konrad de la Fuente këtë verë, me sulmuesin 19-vjeçar që ka tërhequr interes nga klubet e LaLiga Santander dhe Bundesliga.

Konradmarrëveshja aktuale përfundon në 2022, me Barcelona të kesh një mundësi për ta zgjatur atë për dy vjet të tjera, por një largim këtë verë duket i mundur për momentin.

Sipas ESPN, katalanasit janë të gatshëm të paguajnë para Konrad, të cilit vështirë se i është dhënë koha e lojës nga Ronald Koeman këtë sezon.

Me Ansu Fati, Antoine Griezmann dhe Trincao të gjithë duke qenë para tij në Koemanurdhri i çukit, Konrad është paraqitur kryesisht për Barcelona B këtë sezon, pasi ka shënuar dy herë dhe ka regjistruar dy asistime.

Prandaj, Blaugrana beson se ndarja me lojtarin mund të përfitojë financiarisht klubin, të cilit i është dhënë një goditje e rëndë pas shpërthimit të COVID-19.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu