Barcelona po mban me vëmendje AC Milan mbrojtës Alessio Romagnoli.

Ronald Koeman nuk e ka fshehur dëshirën e tij për të shtuar përforcime mbrojtëse në skuadrën e tij dhe italiani është edhe një tjetër në listën e tij të gjatë të kandidatëve.

Kontrata e qendërmbrojtësit ka përfunduar në 2022 dhe, sipas La Gazzetta dello Sport, nuk po tregon gatishmëri për rinovimin e marrëveshjes së tij aktuale.

Milani po përpiqet të rinovojë kontratën e tij, por përfaqësuesi italian po duron për një pagë më të lartë se sa klubi i tij aktual i ofron atij.

Duke pasur parasysh këtë situatë, Milano mund të konsiderojë mundësinë e shitjes së tij këtë verë në mënyrë që të fitojë disa para nga një tarifë, në vend që ta humbasë atë për asgjë verën e ardhshme.

Megjithatë, e dhënë Barcelonasituata aktuale financiare, është e paqartë nëse ata do të jenë në gjendje të ofrojnë një tarifë të konsiderueshme këtë verë.

Koeman është vendosur tashmë për të mirëpritur Eric Garcia falas në qershor, duke shtuar në Oscar Mingueza, Ronald Araujo, Clement Lenglet dhe Gerard Pique.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu