Barcelona arriti të kthente ndeshjen gjysmëfinale të Copa del Rey kundër Sevilla dhe u është dhënë një nxitje e madhe në besim përpara ndeshjes së tyre të kthimit në fazën e 16 të Champions League Paris Saint-Germain.

Edhe pse një rikthim tjetër brenda vetëm disa ditësh mund të duket i pamundur, Blaugrana mund të përdorë ‘remontada’ e tyre të famshme kundër PSG në sezonin 2016/17 si një plan përpara ndeshjes së javës së ardhshme në Parc des Princes.

Ishte katër vjet më parë kur Barcelona humbi 4-0 në duart e PSG në ndeshjen e parë të raundit të 16 të Ligës së Kampionëve.

Sidoqoftë, Blaugrana rrëmbeu një fitore të lavdishme 6-1 në Camp Nou për ta kthyer rezultatin dhe për të vulosur kualifikimin në çerekfinale.

Barcelona bënë diçka të ngjashme të mërkurën, kur ata rrahën Sevilla 3-0 për të kaluar në finalen e Copa del Rey, duke mbizotëruar 3-2 në total pas kohës shtesë.

Pala katalanase gjithashtu ka kujtime të dhimbshme pasi ranë viktima të rikthimeve të turpshme kundër Roma dhe Liverpool në garën më të mirë të Evropës për klube.

Prandaj, ata janë të vetëdijshëm se gjithçka është e mundur përpara duelit të tyre kundër PSG më 10 mars në 21:00 CET.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu